تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
اعتراف الجبیر/ تلاش عربستان برای اعزام نیروی نظامی به سوریه وزیر امور خارجه عربستان بار دیگر با طرح آمادگی کشورش برای اعزام نیرو به خاک سوریه، اذعان کرد کشورش از دوره ریاست جمهوری باراک اوباما این موضوع را پیگیری می کند. به گزارش افکارنیوز،

وزیر امور خارجه عربستان بار دیگر با طرح آمادگی کشورش برای اعزام نیرو به خاک سوریه، اذعان کرد کشورش از دوره ریاست جمهوری باراک اوباما این موضوع را پیگیری می کند.

جبیر تاکید کرد عربستان آماده اعزام نیرو به سوریه تحت نظر ائتلاف به فرماندهی آمریکاست.

وی در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با «آنتونیو گوترش»، دبیر کل سازمان ملل متحد، اعلام کرد کشورش پیش از این نیز این پیشنهاد را به دولت باراک اوباما، رئیس جمهور پیشین آمریکا ارائه کرده بود.

جبیر افزود: از ابتدای سال کنونی [میلادی] نیز ما این پیشنهاد را با آمریکا بررسی می کنیم. بررسی ها و گفتگو ها درباره نیرو هایی که باید در شرق سوریه حضور داشته باشند و اینکه از کجا باید به این منطقه عزیمت کنند، ادامه دارد. این پیشنهاد جدیدی نیست و کشورش همچنین، به برخی از اعضای کشور های ائتلاف اسلامی مبارزه با تروریسم نیز چنین پیشنهادی ارائه کرده است. عربستان همیشه درباره تامین مالی سهم خود پایبند است و در این باره به وظیفه خود عمل کرده است.

   #باراک اوباما #سوریه #سازمان ملل #رئیس جمهور #تروریسم

محتوای خبر «اعتراف الجبیر/ تلاش عربستان برای اعزام نیروی نظامی به سوریه» را در سایت «افکارنيوز» ببینید