تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
دنیای اقتصاد : پرسپولیس هفته آخر دور گروهی لیگ قهرمانان آسیا را هم با پیروزی یک بر صفر پشت سر گذاشت تا با ۱۳امتیاز در صدرجدول گروه سوم قرار بگیرد و به عنوان تیم اول به دور بعد صعود کند. بنابراین سرخپوشان روزهای ۱۷ و ۲۴اردیبهشت دو بازی رفت و برگشت مرحله یک هشتم نهایی را برگزار خواهند کرد. حریف پرسپولیس در این مرحله یکی از دو تیم الاهلی عربستان و الجزیره امارات است که البته نام آن در آخرین ساعات دیشب مشخص شده، اما به دلیل محدودیت ساعت چاپ روزنامه به گزارش این صفحه نمی رسد. اگر همان طور که برانکو و بازیکنان پرسپولیس پس از بازی با السد آرزو کرده بودند، الجزیره امارات حریف سرخپوشان شده باشد، بازی رفت در امارات و بازی برگشت در تهران برگزار می شود که خیلی ایده آل است، اما اگر الاهلی عربستان به عنوان تیم دوم گروه اول به پرسپولیس خورده باشد، تازه آغاز دردسر است؛ چراکه نماینده سعودی هم تیم باکیفیت تری است و هم هر دو بازی رفت و برگشت مقابل این تیم باید در زمین بی طرف برگزار شود. به هر حال فارغ از این نکته که شما می دانید و ما هنوز نمی دانیم، پایان کار پرسپولیس در مرحله گروهی لیگ قهرمانان با نکات مهمی همراه بود که نمی توان بی تفاوت از کنارشان عبور کرد.

نگرانی برای ادامه مسیر

به جدول که نگاه می کنید همه چیز عالی است؛ پرسپولیس برای اولین بار در تاریخ لیگ قهرمانان آسیا به عنوان تیم نخست از مرحله گروهی صعود کرده، همچنین ۱۳امتیاز بیشترین امتیازی است که این تیم در ادوار لیگ قهرمانان در مرحله گروهی به دست آورده، به علاوه قرمزها از شش بازی در پنج مسابقه کلین شیت کردند که یک رکورد عالی است. پس همه چیز مطلوب به نظر می رسد، اما واقعیات درون زمین مسابقه، همین قدر فوق العاده نیست. پرسپولیس در نیمه اول بازی با السد کیفیت نسبتا خوبی داشت. به نظر می رسد گل به خودی زودهنگامی که مرتضی پورعلی گنجی زد، تا پایان وقت نخست السدی ها را در شوک نگه داشت. نیمه دوم اما سناریوی متفاوتی داشت و هرچه زمان پیش رفت، تیم قطری فشار بیشتری برای جبران نتیجه آورد. بدون شک پرسپولیس در این نیمه خوش اقبال بود که اندوخته اش را حفظ کرد. السدی ها یک توپ به تیر دروازه زدند، دو موقعیت عالی دیگر داشتند و یک گل سالم هم به ثمر رساندند که کمک داور به اشتباه آن را آفساید اعلام کرد.

به علاوه جلال حسینی هم در اواسط این نیمه باید کارت زرد دوم را می گرفت و اخراج می شد. واقعیت آن است که به سختی می توان در همه بازی ها تا این حد خوش‎ اقبال بود و همین مساله هواداران را نگران کرده. مدت ها است که گفته می شود پرسپولیس شادابی گذشته را ندارد که بخشی از این مساله به تصمیمات فنی برانکو هم مربوط است. غضب او علیه محسن مسلمان همچنان ادامه دارد و به این ترتیب هافبک بازیساز پرسپولیس در دیدار با السد هم به میدان نرفت. بشار رسن هم که دیگر بازیساز قرمزها محسوب می شود، به دلایل نامعلومی از برنامه های ایوانکوویچ خارج شده. در این بازی محسن ربیع خواه و فرشاد احمدزاده هم غایب بودند، اما برانکو برای پر کردن جای خالی آنها تصمیمات بحث برانگیزی گرفت.

استفاده همزمان از سه هافبک دفاعی یعنی کامیابی نیا، حسین ماهینی و نوراللهی یکی از این تصمیمات بود؛ هرچند نوراللهی در سمت چپ خط میانی به میدان رفت. برانکو مثل دربی برگشت تهران بار دیگر وحید امیری را به سمت راست خط میانی برد تا جای خالی احمدزاده را پر کند، اما وحید مثل همان روز نمایش کم اثری داشت. همچنین از علی علیپور چند ماه قبل هم خبری نیست و این بازیکن که پس از نیمکت نشینی گادوین منشا به شدت افت کرده، بار دیگر بازی بدی ارائه داد. در مجموع شاید تنها چهره شاخص پرسپولیس در این بازی صادق محرمی بود که با نفوذهای بی نقصش بارها خط دفاعی حریف را شکافت. آیا پرسپولیس با این وضعیت می تواند به تکرار صعود پارسال به نیمه نهایی لیگ قهرمانان امیدوار باشد؟

خبری از جشن نبود

بازیکنان پرسپولیس پارسال و تا میانه های امسال هر مسابقه ای را که با پیروزی پشت سر می گذاشتند، پس از بازی مقابل تماشاگران خودی می ایستادند و با تشویق ایسلندی جشن و پایکوبی به راه می انداختند، اما الان مدت هاست که خبری از این کارها نیست. در اردوگاه قهرمان همه سگرمه ها درهم است. بعد از بازی با پدیده که قهرمانی پرسپولیس مسجل شد، کسی ایسلندی نزد و همین اتفاق پس از بازی با السد هم تکرار شد. همچنین در میکس زون هم جلال حسینی به عنوان کاپیتان و بزرگ تر تیم، مراتب ناراحتی بازیکنان بابت جرایم مالی درنظر گرفته شده در دوران مدیریت طاهری را با خبرنگاران در میان گذاشت. او که قبلا قرص و محکم از تمدید قرارداد همه بازیکنان حرف می زد، این بار از پاسخ دادن به سوال مشابه طفره رفت. آیا در پرسپولیس همه چیز مرتب است؟ کاش باشد، وگرنه واقعا حیف است که بهار این تیم رویایی، همین قدر کوتاه و گذرا باشد.

   #پرسپولیس #لیگ قهرمانان #برانکو #امارات #الجزیره #جلال حسینی #لیگ قهرمانان آسیا #سرخپوشان #گادوین منشا #وحید امیری

محتوای خبر «چرا نمی خندی قهرمان؟» را در سایت «دنیای اقتصاد» ببینید