تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
موبایل رییس اتحادیه فروشندگان موبایل اصفهان گفت: متاسفانه سهم موبایل ایرانی از بازار، نیم درصد است و این موضوع ناشی از ارائه مدل های مختلف برندهای خارجی است.

حسن میرشمشیری با اشاره به ارائه مدل های ارزان قیمت تنها تولید کننده موبایل ایران به ایمنا گفت: تولید این محصولات محدود است برای همین سرمایه گذاری روی این بخش صرفه ای ندارد. این درحالی است که چین با سرمایه گذاری قابل توجهی در این حوزه تولیدات و صادرات بالایی دارد از این رو هزینه تمام شده کاهش می یابد و فعالیت در این صنعت بازدهی لازم را نیز دارد.

وی افزود: چنین کشوری هر شش ماه یک بار خط تولید محصولاتش را به روز می کند و با توجه به این روند رقابت محصول ایرانی با محصولات چینی بسیار سخت است.

رییس اتحادیه فروشندگان موبایل اصفهان تصریح کرد: تا زمانی که تولید کننده ایرانی موبایل، صادرات نداشته باشد، نتیجه قابل قبولی نیز از این بخش دریافت نمی کند و نباید صرفا به بازار داخلی بسنده کند.

رقابت در ارزان فروشی

میرشمشیری در بخش دیگری از صحبت هایش با اشاره به نوسانات اخیر نرخ ارز و گران شدن موبایل اظهار کرد: قیمت تلفن های همراه طبق نرخ دلار تعیین می شود زیرا تمامی موبایل ها وارداتی است و مهم ترین عامل در قیمت این محصولات نرخ ارز است.

وی افزود: فروشندگان می توانند قیمت مویایل را تا هفت و قیمت لوازم جانبی را تا ۱۲ درصد افزایش دهند. اما با توجه به رقابت شدیدی که در بازار موبایل وجود دارد، گران فروشی وجود ندارد و حتی برخی افراد محصولاتشان را زیر قیمت می فروشند تا با خرید لوازم جانبی از همان فروشگاه کسری آن جبران شود.

رییس اتحادیه فروشندگان موبایل اصفهان گفت: خریداران تلفن همراه حتما موبایل های دارای گارانتی را خریداری کنند. قیمت این محصولات واقعی است و کاربران می توانند با تماس با شرکت همان برند قیمت را استعلام کنند.

میرشمشیری در پاسخ به اینکه چه زمانی محصولات سامسونگ مشمول طرح رجیستری می شود افزود: اجرای این طرح برای این برند از اردیبهشت ماه آغاز می شود.

وی با اشاره به مزایای طرح رجیستری تصریح کرد: این طرح در جلوگیری از قاچاق موفق بوده اما طرح "انتقال سیم کارت" یا "انتقال مالکیت" طرح رجیستری را با مشکل مواجه می کند و این طرح باید یک سال دیگر اجرایی می شد.

نحوه اطمینان از اصالت محصول و انتقال مالکیت

به گزارش ایمنا، تمامی خریداران گوشی های موبایل و تبلت با توجه به اجرای طرح ملی رجیستری باید در هنگام خرید از اصالت گوشی تلفن همراه و تجهیزات دارای سیم کارت مطمئن شوند و به همین منظور باید شناسه ۱۵ رقمی (IMEI) را که بر روی جعبه دستگاه قابل مشاهده است به شماره ۷۷۷۷ پیامک کنند یا با استفاده از کد دستوری #۷۷۷۷* و انتخاب گزینه استعلام اصالت، از اصالت گوشی مطمئن شوند.

برای انتقال مالکیت تلفن همراه نیز مراحلی از قبیل شماره گیری کد دستوری #۷۷۷۷*، ارسال عدد مربوط به گزینه «انتقال مالکیت»، انتخاب یا ورود شماره سیم کارتی که قصد انتقال مالکیت تلفن همراه مربوط به آن است، ارسال رمز همتا (مربوط به سیم کارت)، انتخاب شناسه IMEI دستگاه موردنظر و ارسال عدد مربوط به آن، وارد کردن شماره سیم کارت فردی که قصد انتقال تلفن همراه به وی وجود دارد، تأیید اطلاعات وارد شده و نهایتاً دریافت پیام و اطمینان از موفقیت آمیز بودن فرآیند باید طی شود.

پس از فعالسازی، تلفن همراه فقط بر روی سیم کارت فعال شده قابلیت استفاده از شبکه را خواهد داشت و در صورتیکه خریدار بخواهد از سیم کارت دیگری استفاده کند، باید از طریق «انتقال مالکیت» اقدام کند در غیر اینصورت تلفن همراه بر روی سیم کارت جدید فقط به مدت ۳۰ روز قابلیت استفاده خواهد داشت

   #سیم کارت #اصفهان #طرح رجیستری #نرخ ارز #سامسونگ #استعلام #چین #گران فروشی #پیامک #نرخ دلار

محتوای خبر «سهم نیم درصدی موبایل ایرانی در بازار/ آغاز رجیستری سامسونگ از اردیبهشت» را در سایت «ایمنا» ببینید