تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
یگان موشکی و پهپادی ارتش یمن و انصارالله امروز با انجام عملیاتی مشترک، مواضع شبه نظامیان وابسته دولت مستعفی یمن را در تعز واقع در جنوب غربی یمن هدف قرار دادند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ عملیات مشترک موشکی و پهپادی ارتش یمن و انصارالله طی روزهای اخیر افزایش پیدا کرده است.

به گزارش المیادین، این عملیات مشترک، امروز سه شنبه در مناطق «المخا» و «موشج» در تعزواقع در جنوب غربی یمن صورت گرفته است.

منابع خبری یمن هنوز گزارشی درباره تلفات احتمالی ناشی از عملیات مشترک منتشر نکرده‎اند.

ارتش یمن و انصارالله حملات موشکی خود به عربستان را از ابتدای سال ۲۰۱۸ که می ‏توان آن را «سال موشکی» یمن نامید، به شدت افزایش و چندین نقطه حساس عربستان را در عمق خاک این کشور هدف قرار داده‎اند.

نکته جالب توجه در خصوص توان دفاعی موشکی یمن در سال جاری میلادی، همین عملیات پهپادی ارتش یمن و انصارالله است که از طریق پهپادهایی مانند «قاصف۱» که قادر به طی کردن مسافت‎های طولانی است، می توانند اهداف مورد نظر در خاک عربستان را هدف قرار دهند.

نیروهای یمنی در تاریخ ۱۱ آوریل با اجرای عملیات پهپادی، فرودگاه ابها در منطقه عسیر واقع در جنوب عربستان را هدف قرار دادند که این مساله موجب نگرانی مسئولان فرودگاه شده است؛ به گونه ای که مسئولان پروازی فرودگاه ابها از ترس عملیات مشترک موشکی و پهپادی، مجبور به لغو پروازهای خود و انتقال مسیر پروازها به فرودگاه ‏های ریاض، جازان و جده شده بودند.

اواخر سال ۹۵ بود که پهپاد تهاجمی «قاصف -۱» ساخت یمنی ها رونمایی شد و سید عبدالملک الحوثی رهبر انصارالله یمن وعده داده بود که این پهپاد باید ارتقاء یابد تا بتواند مسافتهای طولانی را طی کند و امروز می بینیم که یمنی‎ها به این وعده نیز جامه عمل پوشانده‎ و با پهپاد قاصف۱، به تاسیسات نفتی «آرامکو» در «جیزان» حمله کردند.

منبع: فارس

   #رونمایی