تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
746504_621.jpg

احد وظیفه درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: سامانه بارشی فعالی که در روز های گذشته بخش های عمده ای از کشورمان را تحت تأثیر قرار داده بود، تا پایان هفته نیز بخش هایی از کشورمان را در بر می گیرد.

خبرآنلاین: مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور از بارش باران و برف تا پایان هفته خبر داد و گفت: رفته رفته از فردا از شدت بارش ها در نقاط مختلف کاسته می شود و شاهد افزایش دمای هشت تا ۱۲ درجه ای در نیمه شمالی کشور خواهیم بود.

احد وظیفه درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: سامانه بارشی فعالی که در روز های گذشته بخش های عمده ای از کشورمان را تحت تأثیر قرار داده بود، تا پایان هفته نیز بخش هایی از کشورمان را در بر می گیرد.

وی افزود: فعالیت سامانه بارشی امروز در بخش هایی از نیمه شرقی، مرکز، ارتفاعات مرکزی و جنوبی زاگرس، ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی ادامه می یابد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور افزود: شدت بارش ها امروز برای استان های سیستان و بلوچستان، یزد، کرمان، هرمزگان، خراسان جنوبی و رضوی، فارس و اصفهان خواهد بود؛ بارش ها در مناطق کوهستانی و مرتفع به صورت برف پیش بینی می شود.

به گفته وظیفه، امروز و در ساعات آتی در نیمه شرقی کشور وزش باد شدید پیش بینی می شود که احتمال وجود گردوخاک وجود دارد.

وی تصریح کرد: طی روز چهارشنبه نیز از شدت بارش های باران و رگبار شدید کاسته می شود، اما برخی نقاط نیمه شرقی کشور، مرکز، ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی، دامنه های زاگرس در غرب و شمال غرب در برخی ساعات با باران و رگبار مواجه می شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور ادامه داد: شدت بارش ها در این روز غالباً برای سیستان و بلوچستان، خراسان شمالی و رضوی و بخش هایی از شرق رخ می دهد.

وظیفه اظهار کرد: طی روز پنجشنبه این سامانه بارشی در شرق کشور به فعالیت ادامه می دهد و بخش هایی از استان های نیمه شرقی را تحت تأثیر قرار می دهد.

وی تصریح کرد: از امروز چهارشنبه تا جمعه شاهد افزایش دمای هشت تا ۱۲ درجه ای در نیمه شمالی کشور خواهیم بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور افزود: خلیج فارس و تنگه هرمز نیز طی ۴۸ ساعت آینده مواج پیش بینی می شود.

وظیفه، اردبیل را با هشت درجه زیر صفر سردترین و بندرعباس با ۳۲ درجه بالای صفر را گرمترین مرکز استان دانست و گفت: دمای هوای تهران امروز در گرمترین لحظات به هشت درجه بالای صفر رسید که در روز های آتی شاهد افزایش دما خواهیم بود.

   #هشدار #سازمان هواشناسی #سامانه #سامانه بارشی #هواشناسی #البرز #بارش باران #خراسان #هوای تهران #خلیج فارس

محتوای خبر «ادامه بارش باران تا پنجشنبه» را در سایت «فردا نیوز» ببینید