تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
خبرگزاری میزان- منابع خبری از وقوع حادثه برای بالگرد شرکت فلات قاره در خلیج فارس خبر دادند. مدیر مرکز کنترل و هماهنگی عملیات سازمان امداد و نجات هلال احمر گفته است: حادثه سقوط بالگرد نفتی در خلیج فارس ساعت ۲۰:۵۰ به هلال احمر اعلام و تیم های امداد دریایی به حالت آماده باش درآمده اند.

1593268_773.jpg

به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری میزان؛ یک فروند بالگرد شرکت نفتی فلات قاره که به منظور حمل یک بیمار به جزیره لاوان سفر کرده بود بر فراز خلیج فارس دچار سانحه شد و از رادار محو شد.

بنابر گزارش های منتشر شده در رسانه ها؛ پنج نفر سوار بر بالگرد در حال ماوریت بوده اند و این بالگرد در حال پرواز از جزیره لاوان به سمت جزیره کیش بوده است.

شبکه خبر در جدیدترین اطلاع رسانی خود نوشته دو نفر از پنج سرنشین بالگرد نجات یافته اند و تلاش ها برای یافتن سه نفر دیگر ادامه دارد.

در همین حال مدیر مرکز کنترل و هماهنگی عملیات سازمان امداد و نجات هلال احمر به خبرنگار میزان گفته است: حادثه سقوط بالگرد نفتی در خلیج فارس ساعت ۲۰:۵۰ به هلال احمر اعلام و تیم های امداد دریایی به حالت آماده باش درآمده اند.

وی بدون اشاره به نجات دو نفر از سرنشینان بالگرد سقوط کرده افزود: جستجو ها برای یافتن ۵ سرنشین مفقود شده بالگرد ادامه دارد.

گفتنی است اسامی سرنشینان بالگرد به شرح زیر اعلام شده است:

خلبان: کاپیتان سهیلی
کمک خلبان: کاپیتان فتاحی
بیمار: جواد کار اندیش
پزشکیار: بهروز اشکان
همراه بیمار: طالب مرادی

برخی منابع خبری با ارسال عکس زیر روی خروجی خود گفته اند این عکس لحظاتی پیش از برخاستن بالگرد از سکو ثبت شده است.

سقوط بالگرد شرکت نفت فلات قاره در خلیج فارس / جستجو برای یافتن سرنشینان

در همین حال در تشریح علت حادثه خبرها اینگونه مخابره شده اند که یکی از کارکنان حاضر در یکی از سکوهای نفتی، دچار حمله قلبی شده بود که بالگرد برای انتقال وی به خشکی به پرواز درآمده اما اندکی بعد سقوط می کند.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور با اعلام اینکه محل سقوط جزیره لاوان بوده است گفت: ۲ نفر از سرنشینان تاکنون پیدا نشده اند.

شرکت ملی نفت ایران : تاکنون فوت دو سرنشین بالگرد شرکت نفت فلات قاره در حادثه سقوط بالگرد تایید شده و از سلامتی کاپیتان اطمینان حاصل شده است.

این خبر تکمیل می شود...

   #خلیج فارس #هلال احمر