تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
بدافزار میرایساعت 24- بدافزار "میرای " مرتبط با بات نت Reaper به روترهای خانگی، تلویزیون ها، DVR ها و دوربین های مدار بسته، نفوذ می کند.

بد افزار "میرای" مرتبط با بات نت Reaper به روترهای خانگی، تلویزیون ها، DVR ها و دوربین های مدار بسته، نفوذ می کند و به بدافزار" اینترنت اشیا" معروف است.

این خبر به نقل از گزارش سایت Recorded Future حاکیست: این نمونه کشف شده بدافزار Mirai، در اواخر ژانویه ۲۰۱۸ به برخی از سازمان های مالی حمله کرده و بیش از ۱۳ هزار دستگاه IoT را به مخاطره انداخته و موجب رخ دادن حمله DDoS در سازمان های مالی شده است.

محصولات آسیب پذیری که مورد حمله بات نت Mirai قرار گرفته اند عبارتند از: AVTECH، Dahua Technology Co، GoAhead، Linksys، MikroTik، Samsung، Synology، TP-Link و Ubiquity. کارشناسان امنیتی به کاربران دستگاه های IoT پیشنهاد می کنند که برای کاهش خطرات مرتبط با این بدافزار، این توصیه ها را در نظر بگیرند:

۱- کلمات عبور پیش فرض تنظیم شده برای دستگاه را تغییر دهید.
۲- Firmware دستگاه های خود را به روزرسانی کنید.
۳- برای دوربین های IP و سیستم های مشابه آن که نیاز به دسترسی از راه دور دارند، VPN تهیه کنید.
۴- سرویس های غیرضروری (همانند Telnet و ...) را غیرفعال کنید و پورت هایی را که دستگاه IoT به آن نیاز ندارد، ببندید.
در حمله نمونه ای از بدافزار میرای به اینترنت اشیا در سال ۹۵، بسیاری از این ابزارها از پسوردهای ساده یا حتی پسوردهای انتخاب شده کارخانه استفاده می کرده اند.

گفته می شود، در حمله سال ۹۵ میرای، حدود ۱۰۰ هزار تلاش برای ورود به دستگاه های آسیب پذیر از یک هزار و هشتصد IP مختلف در ۱۲ روز صورت گرفت. ۶۴ درصد این IP ها به چین، ۱۳ درصد به کلمبیا، ۶ درصد به کره جنوبی و همچنین ۶ درصد به ویتنام تعلق داشته است. محققین شرکت امنیت سایبری Dr.web بهمن ماه ۱۳۹۶ موفق به کشف نوعی تروجان ویندوزی شدند که تنها باهدف کمک به هکرها در انتشار بدافزار Mirai طراحی شده است.

باشگاه خبرنگاران

   #اینترنت #تلویزیون #کره جنوبی #راه دور #بد افزار

محتوای خبر «مراقب بدافزار میرای Mirai باشید» را در سایت «ساعت24» ببینید