تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
-115819.jpg

کاپیتان تیم فوتبال تراکتورسازی گفت: امسال سال بدبیاری تیم ما بوده است، اما نمی پذیریم که به خانواده ما توهینی شود.

به گزارش ورزش 11، مهدی کیانی پس از شکست 3 بر یک تراکتورسازی مقابل الغرافه با اشاره به این شکست و شرایط نامساعد سرخپوشان تبریزی در این فصل گفت: ما از گروه مان بالا نرفته بودیم و خیلی زود حذف شدیم، اما برای این بازی به زمین آمده بودیم تا پیروز شویم. با این حال باید بگویم که ما به لحاظ روحی و روانی اصلاً شرایط خوبی نداشتیم و تیم مان مریض است که امیدوارم این شرایط به زودی تمام شود.

وی با اشاره به شعارهای هواداران علیه بازیکنان و باشگاه و با بیان این جمله که «ما بد نتیجه گرفتیم و شاید بد هم بازی کردیم، اما دیگر نمی توانیم بگوییم شرمنده ایم»، افزود: ما 30 سال است که برای ناموس مان زندگی کردیم و هواداران نیز مانند ناموس ما هستند، اما وقتی از دقیقه یک بازی شروع می کنند به ما بد و بیراه می گویند، به نظرم آنها هواداران واقعی تراکتورسازی نیستند و از جایی خط می گیرند. از دقیقه یک بازی این شعارها شروع شد و واقعاً من خودم بازی را ول کرده بودم و تمرکز نداشتم. ما همیشه حق را به هواداران دادیم، اما نباید آنها به خانواده ما توهین کنند. شاید بدشانسی ماست که هرچقدر توپ به سمت دروازه می زنیم به گل نمی رود، اما از آن طرف با یک خطای ساده یا موقعیت ساده دروازه مان باز می شود.

کاپیتان تیم فوتبال تراکتورسازی یادآور شد: امسال سال بدبیاری ما بوده، اما واقعاً کسی کم کاری نکرده است و شاید اگر توپ های ما گل می شد، اکنون باید صدرنشین لیگ بودیم. بعضی وقت ها بدشانسی می آوریم، اما واقعاً می گویم وقتی در بازی امروز از دقیقه یک فحاشی ها شروع شد، من خودم بازی را رها کردم. باز خدا را شکر می کنم که مصدوم نشدیم و امیدوارم این دو بازی لیگ هم برای ما تمام شود تا برای سال آینده تصمیم خوبی برای تراکتورسازی بگیرند.

کیانی در واکنش به این پرسش که نقش مصطفی آجورلو در ناکامی تراکتورسازی چقدر است که هواداران هم خواستار تغییر او شده اند، گفت: در همه بخش ها مشکل داریم. کادرفنی، بازیکنان، مدیریت و...، اما آقای آجورلو هم تنهاست. او در این فصل فقط سعی کرد بدهی های به جا مانده از گذاشته را پرداخت کنیم. باید انصاف داشته و حق را هم بگوییم. اگر توپ های ما گل می شد، هواداران بازهم می گفتند که آجورلو باید برود؟ هواداران امروز به همه فحاشی کردند و فکر می کنم حق من که عمرم را برای این تیم گذاشتم، این نیست که اکنون به خودم و خانواده ام فحاشی شود.

وی با اشاره به اعتصاب بازیکنان پیش از دیدار مقابل الغرافه خاطرنشان کرد: ما نمی خواستیم بازی کنیم، اما با وجود اینکه واقعاً خسته بودیم، به میدان آمدیم. فصل سختی را پشت سر گذاشتیم، نقل وانتقالات اول فصل ما بسته شد و هیچ چیز در این فصل خوب نبود. به هواداران حق می دهیم که از ما انتقاد کنند و همیشه حق با آنهاست، اما من این را نمی پذیرم که به خانواده ام بی احترامی شود. به گوش من سیلی هم بزنند، حق دارند، اما توهین به خانواده ام را هیچ وقت نمی پذیرم.

هافبک تیم فوتبال تراکتورسازی ادامه داد: باید برای تراکتورسازی فکری اساسی شود. ما چهار پنج سال پیش گفتیم که باشگاه به یک برنامه ریزی دقیق و منظم نیاز دارد، اما گفتند که مهدی کیانی می خواهد تیم را به هم بزند. ما فکر این روزها را می کردیم که آن موقع می گفتیم. این تیم برنامه خوب می خواهد، چون با این همه هوادار واقعاً حیف است. امیدوارم برای فصل آینده، مدیریت باشگاه، هیئت مدیره، هواداران و همه کمک کنند و به نظرم باید یک خانه تکانی اساسی داشته باشیم. برای فصل آینده باید 10 بازیکن خوب بگیریم و تیم متحول شود. ما از آسیا حذف شدیم، فشار زیادی روی ما بود، از طرفی در بازی با سپیدرود روی چمن مصنوعی بازی کردیم و خودتان می دانید که تیم های ایرانی هم ریکاوری خوبی ندارند و تمام خستگی این مدت برای بازی امروز روی تن ما بود. امیدوارم این دو بازی لیگ هم تمام شود تا راحت شویم.

کیانی درباره اینکه اعتصاب بازیکنان بابت دریافت نکردن مطالبات شان بوده است، گفت: ما دریافتی نداشتیم و این را هم می دانیم که آجورلو تنهاست. ما تنها 10 درصد دریافتی داشته ایم! بالاخره ما هم انتظارهایی داریم. شب عیدی 10، 20 خانواده چشم امیدشان به ما بود که شرمنده آنها نیز شدیم. با این حال باشگاه هم بدهی های گذشته را تسویه کرد و ما هم اعتصاب نکرده بودیم، بلکه خسته شده بودیم.

وی با اشاره مجدد به شعارهای هواداران افزود: ما همیشه حق را به هواداران داده ایم، اما در این فصل بدترین گل ها را خوردیم و بهترین موقعیت ها را گل نکردیم. اگر آن موقعیت ها گل می شد، نه در آسیا و نه در لیگ، جایگاه مان این نبود. من به عنوان بزرگ تیم خسته شده ام، چه برسد به بازیکنان جوان، اما این را بگویم که برخی بازیکن ها نیز باید بدانند کجا بازی می کنند. من این را همیشه گفته ام. برخی قدر نمی دانند و متوجه نیستند در چه تیمی بازی می کنند، اما یک سال دیگر به تیم دیگری می روند و آن وقت به سرشان می کوبند که سال گذشته کجا بازی می کردیم و امسال کجا هستیم!

کاپیتان تیم فوتبال تراکتورسازی یادآور شد: ما همیشه هواداران را تحسین کرده ایم که در سرما و گرما همراه ما بودند، اما اکنون هم شرمندگی دردی را دوا نمی کند. منِ مهدی کیانی، رفتنی هستم و بازیکنان بزرگ تر و قبل از من رفتند و من هم که 10 سال است اینجا هستم، یک روز باید بروم، اما هواداران می مانند. این تیم برای آن مادربزرگ و هواداری است که عاشق تیم هستند. بالاخره امسال هم این طور شده است و باید کنار بیاییم. نمی شود خودمان را بزنیم و خودزنی کنیم. این فصل، فصل بدشانسی ما بود و از روز اول که یحیی گل محمدی با کادرفنی اش آمد تا حالا که ارطغرول ساغلام سرمربی تیم است، بدشانسی داشتیم. این شرایطی است که پیش آمده و امیدوارم دو بازی آینده را هم به خیر و خوشی تمام کنیم.

کیانی در پاسخ به این سؤال که چرا اردوی پیش از بازی برگزار نشد، گفت: شاید چون بازی حساس نبود این تصمیم را گرفتند و شاید تشخیص سرمربی یا باشگاه این بوده است. نمی دانیم چه کسی تصمیم گرفته و فقط به ما گفتند روز بازی به هتل بیایید. ما نه از گروه مان بالا می رفتیم، نه نتیجه بازی تأثیری داشت و این هم تصمیمی بود که باشگاه با کادرفنی گرفتند.

وی در واکنش به این مسئله که پیش از بازی عکسی در فضای مجازی از مهاجم تراکتورسازی بیرون آمده بود که در حال استعمال دخانیات بود، اظهار داشت: من چنین چیزی را ندیده ام، اما فکر کنم این عکس برای قبل بوده و جدید نیست. برخی می خواهند تیم را به حاشیه ببرند. تیم در حاشیه هست و می خواهند بیشتر برای ما حاشیه بسازند، اما فکر نکنم بازیکنان ما در این شرایط چنین کاری کنند.

   #تراکتورسازی #خانواده #یحیی گل محمدی #فضای مجازی #سرخپوشان #سپیدرود

محتوای خبر «کیانی: امسال سال بدبیاری ما بود اما نمی پذیریم به خانواده ما توهین شود» را در سایت «ورزش یازده» ببینید