تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
پگاسوس ایرلاینز ؛ معرفی ایرلاین های ایران و جهان

پگاسوس ایرلاینز (Pegasus Airlines) یکی از بزرگ ترین ایرلاین های کشور ترکیه است که پروازهای مستقیمی را از تهران به استانبول و برعکس انجام می دهد.

مقاله های مرتبط:

شرکت هواپیمایی پگاسوس، ایرلاین ارزان قیمت کشور ترکیه و یکی از بزرگ ترین شرکت های هواپیمایی ارزان قیمت در قاره اروپا است. شرکت هواپیمایی پگاسوس از ایران پرواز مستقیم دارد.

تاریخچه

پگاسوس ایرلاینز

پگاسوس ایرلاینز در سال ۱۹۸۹ با همکاری دو شرکت نت ایر و سیلک ایر تأسیس شد و با خرید دو فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷-۴۰۰، فعالیت خود را به عنوان اپراتور عراق به کویت، منطقه قرقیزستان را از شرکت ایرماناس خریداری و در ۲۲ مارس ۲۰۱۳، اولین هواپیمای خود را با نام تجاری پگاسوس آسیا معرفی کرد. شرکت هواپیمایی پگاسوس در ۲۶ آوریل ۲۰۱۳، ۵٫۳۴ درصد از سهام خود را در بازار بورس استانبول عرضه کرد و فروخت.

قطب اصلی این ایرلاین فرودگاه بین المللی صبیحه گوکچن است و با شرکت های ایر برلین، هواپیمایی آذربایجان، آی زدایز و کی ال ام دارای مقصدهای مشترک است.

بار مجاز

پگاسوس ایرلاینز

میزان بار مجازی که هر مسافر می تواند با خود در سفر با پگاسوس همراه داشته باشد، متفاوت است؛ به این ترتیب که با ارزان ترین بلیط شرکت هواپیمایی پگاسوس به نام اسنشیالز (ESSENTIALS) میزان بار مجاز برای آن ۱۵ کیلوگرم برای سفرهای داخلی و ۲۰ کیلوگرم برای سفرهای خارجی است، در حالی که بلیط پکیج ادونتیج (ADVANTAGE)، این امکان را به مسافر می دهد تا ۵ کیلوگرم بار بیشتر با خود حمل کرده و همچنین، می تواند صندلی خود را نیز انتخاب کند.

پگاسوس ایرلاینز

در پکیج اکسترا (EXTRAS) نیز مسافر اجازه حمل ۱۰ کیلوگرم بیشتر بار را دارد و علاوه بر انتخاب صندلی می تواند غذای گرم نیز سفارش دهد. علاوه بر این، وزن کیف همراه هر مسافر که در کابین بالای سر، کنار صندلی یا در دسترس مسافر قرار می گیرد، نباید از ۸ کیلوگرم تجاوز کند.

ناوگان هوایی

نوع هواپیماتعداد (فروند)ظرفیت مسافر
ایرباس A320-200۱۲۱۸۰
ایرباس A320neo۱۲۱۸۶
ایرباس A321neo۴۳ (سفارش داده شده)۲۲۰
بوئینگ 737-800۵۰۱۸۹

مقصدهای پروازی

شهرهای داخلی ترکیه، اتریش، آذربایجان، بلژیک، بلغارستان، دانمارک، فرانسه، ارمنستان، آلمان، یونان، ایران (دو شهر اصفهان)، اربیل عراق، ایرلند، ایتالیا، قزاقستان، قرقیزستان، کویت، مقدونیه، لهستان، روسیه، رومانی، اسپانیا، سوئیس، امارات و انگستان از مقصدهای اصلی ایرلاین پگاسوس هستند.

حوادث

پگاسوس ایرلاینز

  • در دهم ماه مارس سال ۲۰۱۰ یک فروند هواپیمای ایرباس A319 به دلیل نقص فنی مجبور به فرود اضطراری در فرودگاه فرانکفورت آلمان شد.
  • در هفتم فوریه سال ۲۰۱۴ یک فروند هواپیمای بوئینگ 737 مسافر اوکراینی پرواز با تهدید به بمب گذاری برای تغییر مسیر به سمت ترابزون به علت لغزندگی از باند خارج شد. در این حادثه خوشبختانه به هیچ یک از مسافران آسیبی نرسید.

تور ترکیه

   #ترکیه #بوئینگ #استانبول #عراق #قرقیزستان #بورس #ایرباس #آلمان #امارات

محتوای خبر «پگاسوس ایرلاینز ؛ معرفی ایرلاین های ایران و جهان» را در سایت «کجارو» ببینید