تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
سامانه ترمز اضطراری خودکار که در حال حاضر به صورت استاندارد روی بسیاری از خودرو ها وجود دارد، موثرترین و چشم گیرترین فناوری ساخته شده پس از کمربند ایمنی در نجات جان مسافران و سرنشینان یک خودرو به شمار می آید.
ولوو XC۹۰ رسما ایمن ترین خودروی بریتانیا محسوب می شود و در ۱۶ سال گذشته -درس از زمان شروع فروش این خودرو- هیچ راننده و سرنشینی در این SUV لوکس سایز متوسط کشته نشده است.

ولوو XC۹۰ که نسل دوم آن در سال ۲۰۱۵ معرفی و ارائه شد، ایمن ترین خودرویی که تا کنون مورد ارزیابی و آزمایش قرار گرفته و بیشترین بخش ایمنی خود را مدیون سامانه ترمز اضطراری و دیگر سامانه های کمک راننده خود است.

ایمن ترین خودروی بریتانیا بدون تلفات جاده ای در 16 سال را بشناسید
از زمان ارائه اولین نسل ولوو XC۹۰ در سال ۲۰۰۲، فروش این SUV سوئدی در انگلستان آغاز شده و این شرکت بیش از ۵۰ هزار دستگاه از این محصولش را به فروش رسانده است. محققان بر این باورند که این خودرو بسیار زود فناوری های تشخیص خطر را در ساختار خود پذیرفته و به همین دلیل عنوان ایمنی بی عیب و نقص برایش مناسب است.

ایمن ترین خودروی بریتانیا بدون تلفات جاده ای در 16 سال

براساس تحلیل داده های محققان موسسه مستقل Thatcham، این ساختار خودرویی موثرترین و چشم گیرترین فناوری ساخته شده پس از کمربند ایمنی در نجات جان مسافران و سرنشینان یک خودرو به شمار می آید. استفاده از کمربند ایمنی از سال ۱۹۶۵ در انگلستان اجباری شد و تا کنون جان بسیاری از مردم را نجان داده است. در حال حاضر نیز، سامانه ترمز اضطراری خودکار به صورت استاندارد روی بسیاری از خودرو ها مانند برخی از مدل های مرسدس و فولکس واگن وجود دارد و بسیاری از شرکت ها در حال توسعه آن هستند.

موسسه Thatcham بر این باور است که ترمز های اضطراری خودکار تا کنون جان بیش از ۱۱۰۰ نفر در بریتانیا را نجات داده و در دهه آینده می تواند مانع از ۱۲۲۰۰۰ تلفات ناشی از رانندگی گردد.

ایمن ترین خودروی بریتانیا بدون تلفات جاده ای در 16 سال را بشناسید
این سامانه ترمز اضطراری خودکار، به گونه ای طراحی شده که مانع از برخورد های احتمالی در حین حرکت خواهد شد و مدل های مختلفی از آن وجود دارد که به کمک لیزر، دوربین و رادار به شناسایی عابران و خودرو ها می پردازند.

این فناوری در اصل شبیه سامانه کنترل کروز خودکار عمل می کند که با شناسایی سپر خودرو ها یا بدنه آن ها در بزرگراه به تنظیم سرعت پرداخته و فاصله مناسب با خودرو های دیگر را حفظ خواهد کرد.

ولوو مدت هاست که ایمنی را با محصولات خود سازگار کرده و جای شگفتی نیست که عنوان ایمن ترین خودروسازی در بریتانیا را کسب کند. از طرفی این خودروساز در سال ۲۰۰۸ ادعای جسورانه ای را مطرح کرد که تحقق آن می تواند یکی از رویا های همیشگی مردم در دنیای خودرو و رانندگی باشد. ولوو ادعا کرده است که پس از سال ۲۰۲۰ هیچ فردی در حین رانندگی با محصولات این خودروسازی کشته نخواهد شد و قدم های این خودروسازی حکایت از نزدیک شدنش به اهداف این مسیر دارد.

   #خودرو #سامانه #بریتانیا #رانندگی #استاندارد #حکایت