تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان با کسب تساوی در ازبکستان جواز حضور در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا را به دست آورد. در ادامه مسابقات هفته ششم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا تیم ذوب آهن اصفهان در تاشکند میهمان لوکوموتیو ازبکستان بود.

به گزارش نامه نیوز، شاگردان امیر قلعه نویی که با رقیب ازبک هم امتیاز بودند به دلیل برتری در بازی رفت تنها به یک تساوی برای صعود به یک هشتم نهایی نیاز داشتند.

در این دیدار رشید مظاهری، خالد شفیعی، وحید محمدزاده، حمید بوحمدان، محمد نژادمهدی، میلاد فخرالدینی، محمد ستاری، جیورجی جیوالیسانی، کی روش استنلی، محمدرضا حسینی (90 قاسم حدادی فر) و مرتضی تبریزی( از دقیقه ۷۰ بختیار رحمانی) برای نماینده ایران بازی کردند.

بازی با حملات تیم میزبان آغاز شد و نماینده ایران نیز به خوبی از دروازه محافظت کرد. با گذشت دقایقی ذوبی ها نیز جلو کشیدند و همین امر باعث شد در دقیقه 20 به یک ضربه ایستگاهی پشت خط هجده قدم دست یابند که ضربه زیبای حسینی به تیر دروازه حریف برخورد کرد.

5 دقیقه بعد حسینی با عبور توپ از میان پاهای هافبک ذوب آهن تبریزی را در موقعیت تک به تک با گلر حریف قرار داد و گلزن اول ذوب آهن نیز دروازه را باز کرد تا ششمین گل خود در این مسابقات را به ثمر برساند.

بعد از این گل تا پایان بازی شاهد حملات بی وقفه ازبکها و دفاع منطقی شاگردان قلعه نویی بودیم که البته به ضد حملات نیز چشم داشتند.

در حالی که بازی در حال اتمام بود در دقیقه 90 ضربه توختاخوجایف بعد از برخورد به مدافع ذوب آهن از بالای دستان مظاهری به گل تبدیل شد تا 4 دقیقه وقت تلف شده با استرس بالایی برای نماینده ایران سپری شود.

در نهایت ذوب آهن توانست حریف را در تاشکند متوقف کند و جواز حضور در مرحله یک هشتم نهایی را به دست آورد. شاگردان قلعه نویی در این مرحله باید با استقلال تهران دیدار کنند.

در دیگر بازی این گروه الدحیل قطر که صعودش به عنوان صدرنشین را قطعی کرده بود با یک گل الوحده امارات را شکست داد تا صعودی مقتدرانه با 6 برد از 6 بازی را تجربه کند.

   #ذوب آهن #ازبکستان #لیگ قهرمانان آسیا #اصفهان #لیگ قهرمانان #استقلال #پایان بازی #امیر قلعه نویی #استقلال تهران #امارات

محتوای خبر «ذوب آهن، سومین تیم ایرانی صعودکننده به یک هشتم نهایی/ قلعه نویی به استقلال رسید» را در سایت «نامه نیوز» ببینید