تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
ساعت 24-فیلم «گرگ بازی» به کارگردانی عباس نظام دوست در دو بخش «فانوس خیال» و «بازار» سی وششمین جشنواره بین المللی فیلم فجر حضور دارد. این کارگردان درباره محتوای فیلمش به «شرق» توضیح داد: «فیلم «گرگ بازی» درباره یک گروه جوان هنردوست است که می خواهند تئاتری با نام «گرگ بازی» که برگرفته از بازی مافیاست، روی صحنه ببرند. این گروه هنری نمایش نامه «گرگ بازی» را به یک سرمایه گذار معرفی می کنند و اتفاقات زیادی در شب معرفی نمایش رخ می دهد که در فیلم به تصویر کشیده شده است».

«نظام دوست» درباره دلیل انتخاب این قصه عنوان کرد: «جذابیت های دراماتیک زیادی در این قصه وجود داشت که باعث شد قصه فیلم براساس این فضا نوشته شود».

کارگردان فیلم «گرگ بازی» نظر خود را درباره جشنواره جهانی فیلم فجر این گونه بیان کرد: «جشنواره جهانی فیلم فجر درحال حاضر مهم ترین رخداد بین المللی سینمای ایران است و در دنیا هم نظرات مثبتی درباره آن به وجود آمده. در نتیجه فیلمی که در این جشنواره حضور داشته باشد، شانس دیده شدن و فروش در بازارهای بین المللی را کسب خواهد کرد».
او افزود: «افراد شاخصی از جشنواره های معتبر دنیا در جشنواره جهانی فیلم فجر حضور دارند و می توان از این فرصت برای ارائه فیلم و دیده شدن آن استفاده کرد. جشنواره جهانی فیلم فجر فعلا تنها امکان داخلی برای معرفی فیلم سازان ایرانی و فیلم هایشان برای حضور در جشنواره های خارجی است و این موضوع یکی از دلایلی است که دوست داشتم فیلم «گرگ بازی» در جشنواره جهانی فیلم فجر حضور داشته باشد».
«نظام دوست» با اشاره به اینکه فیلم «گرگ بازی» در بخش «فانوس خیال» و «بازار» سی وششمین جشنواره جهانی فیلم فجر به نمایش درخواهد آمد، گفت: «بزرگ ترین دستاورد حضور در جشنواره، دیده شدن فیلم از سوی مخاطبان خاص سینما، اهالی رسانه و منتقدان است. هر فیلمی به این منظور ساخته شده که به نمایش درآید و منتقدان درباره آن نظر بدهند و فکر می کنم جشنواره ها بهترین ویترین برای فیلم ها هستند. حضور در جشنواره جهانی فیلم فجر شانس نقدشدن از طرف منتقدان داخلی و از طرفی دیده شدن از سوی پخش کنندگان خارجی را برای فیلم ها فراهم می کند. چون اصولا در ایران امکان دیگری برای حضور فیلم سازان و تهیه کنندگان خارجی وجود ندارد و جشنواره جهانی فیلم فجر این امکان را برای فیلم سازان داخلی فراهم کرده که در خلال جشنواره با سینماگران دیگر کشورها تبادل تجربه داشته باشند».
او نیز تأکید کرد: «جشنواره جهانی فیلم فجر زمینه ای را برای پخش و دیده شدن تعداد زیادی از فیلم های ایرانی فراهم کرده است. من در دوره های قبلی در جشنواره حضور نداشتم و این اولین دوره است که در جشنواره فیلم فجر حضور دارم و دیدم کار خود را به درستی انجام می دهد. ظاهرا در این جشنواره برنامه ریزی درست و اصولی وجود دارد و این نکته برای من خیلی عجیب بود! هنوز وارد ایام برگزاری جشنواره نشده ایم؛ اما امیدوارم این نظم و انضباط در روزهای برگزاری جشنواره هم ادامه داشته باشد».
یادآوری می شود، سی وششمین جشنواره جهانی فیلم فجر از ٣٠ فروردین تا هفتم اردیبهشت (١٩-٢٧ آوریل ٢٠١٨) به دبیری سیدرضا میرکریمی در پردیس سینمایی چارسوی تهران برگزار می شود.

   #پردیس سینمایی #سرمایه گذار #جشنواره فیلم فجر #جشنواره فیلم #جشنواره بین المللی

محتوای خبر «کارگردان فیلم «گرگ بازی»: برنامه ریزی جشنواره جهانی فجر برای من خیلی عجیب بودش» را در سایت «ساعت24» ببینید