تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان

حقوق نیوز- نکات قابل توجه روز قبل از آزمون وکالت و روز برگزاری آزمون وکالت ١٣٩٧

١-خدا را همواره به یاد داشته باشید.

٢- داوطلبان عزیز فردا حتما صبحانه سبک میل کنید
نان و گردو و پنیر

٣-اینکه احساس میکنید همه مطالب رو فراموش کردید کاملا طبیعیه.
نگران نباشید خودتون رو بخدا بسپارید .

٤- تجربه ما نشان میدهد داوطلبان تا دقیقه ۱۱۰ آزمون از تعادل روانی برخوردار هستند ولی دقایق پایانی وسوسه میشوند واشتباهات عجیبی میکنند (بی دلیل گزینه پاک و تغییر میدهند تست های نزده را می زنند.)

٥- اگر کسی در ابتدا پرسید خوندی؟؟استرس داری؟سال چندمته؟میرسونی؟
محترمانه با نگاه به او بفهمانید باصطلاح پایه نیستید
او از سیاه لشکر و مزاحم است

٦- سیاه کردن هنر نیست شهامت تست نزدن را داشته باشید
سوالاتی برای نزدن طراحی شده اند (یعنی هیچکس بلد نیست)
شما اجازه دارید ۱۰ تا ۳۰ سوال را با توجه به سطح خود پاسخ ندهید.

٧- اگر همه محل آزمون را زودتر ترک کردند خود را نبازید آنها برای تناول آبمیوه آمده بودند .
حتما تا لحظه آخر از زمان استفاده کنید و زمان خود را مدیریت کنید.

٨- اگر با سوالات مریخی مواجه شدید بجای تشویش خاطر با خود بگوئید شتر دیدی ندیدی.
گاهی نزدن یک تست موجب پرش صدها رتبه به جلو میشود.

٩- اگر به صدای محیط حساس هستید در جلسه از گوشگیر های اسفنجی(صدا گیر) موجود در داروخانه ها استفاده کنید.
فقط صدای نفس و قلب خود را بشنوید.

١٠- دیگه این امروز را نگران نباشید و همه چیز رو بسپارید به خدا.

١١-امروز روز یادگیری مطالب نیست،فقط به نکات مهمی که قبلاً مطالعه کرده اید به عنوان مرور بسنده کنید.

١٢- حتماً نسبت به شناسایی حوزه امتحان خود و آدرس یابی از لحاظ مدت زمان و نحوه رسیدن را بررسی کنید.

١٣- در هر صورت مطمئن باشید حوزه آزمون، بار ترافیکی دارد و همچنین برای جای پارک (در صوت استفاده از وسیله نقلیه شخصی) به راحتی روزهای قبلی نیست
سعی کنید زودتر از زمان مقرر در حوزه باشید که خدایی ناکرده استرس دیر رسیدن نداشته باشید.
١٤-سعی کنید به حرفها و مطالب میان داوطلبان دیگر در سر جلسه و قبل از امتحان که راجع به توان علمی و مقدار خواندن است توجه ای نکنید.
و خود را در گروه آنان قرار ندهید.

١٥- دوره و مباحثه ی گروهی را هم به هیچ وجه انجام ندهید، چون نتیجه ای جز افزایش اضطراب نخواهد داشت و موجبات خستگی شما را در روز آزمون فراهم می کند. به مسائل حاشیه ای فکر نکنید و بگذارید ذهن تان در فضای آرام به استراحت بپردازید. بعضی افراد ممکن است نتوانند فکر کردن به مسائل مختلف را از ذهن شان دور کنند و این امر ممکن است و باعث دیر به خواب رفتن آن ها شود. در این حالت خاطرات شیرین و مثبت زندگی تان را در ذهن مرور کنید و از فکرهای منفی بپرهیزید.

١٦- دو مداد سیاه پر رنگ، پاک کن، تراش و کارت ورود به جلسه ازمون، شناسنامه یا کارت ملی ، ساعت و سایر وسایل ضروری را حتماً امشب آماده کنید و در دم دستتان بگذارید تا صبح با عجله دنبال آن ها نگشته و خدای نکرده چیزی را فراموش نکنید.

١٨- همراه داشتن کمی خوراکی( به خصوص با محتوای قندی)، یک بطری کوچک آب و دستمال کاغذی در جلسه آزمون خالی از لطف نخواهد بود.

١٩- شاید تا به حال این موضوع برای شما پیش آمده باشد که سر جلسه ی آزمون وقت کم بیاورید و نتوانید به بعضی از سؤالات پاسخ دهید. تکنیک ضربدر و دایره را که یکی از ساده ترین روش های ممکن برای بالا بردن سرعت است به شما پیشنهاد می کنم.

ابتدا صورت سؤال را بخوانید. اگر قادر به پاسخ گویی به سؤال در وقت مطلوب خودش هستید به آن پاسخ دهید و اگر با خواندن صورت سؤال متوجه شدید که وقت زیادی از شما می گیرد در کنار سؤال یک علامت دایره بزنید و آن را رها کنید. ممکن است در ابتدای خواندن بعضی از سؤالات متوجه شوید قادر به پاسخ گویی به آن نیستید؛ بنابراین در کنار آن ها علامت ضربدر بگذارید و از آن هم بگذرید.

با این روش می توانید تمام سؤالات دفترچه را تا انتها بخوانید و به تمام سؤالات آسان پاسخ دهید. سپس به سراغ سؤالاتی بروید که در کنار آن ها علامت دایره گذاشته اید و سعی کنید به آن ها پاسخ دهید. در انتها اگر وقت اضافه آوردید به سراغ سوالاتی بروید که ضربدر گذاشته اید؛ شاید حالا که تمام سؤالات را یک بار مطالعه کرده اید بتوانید به بعضی از این سؤالات پاسخ دهید.
٢٠- حتماً به فعل سوالات و پاسخنامه توجه کنید و حدالامکان دور فعل را همان لحظه اول خط بکشید که در تله تستی گیر نکنید.
میباشد----نمیباشد
میتواند-----نمیتواند

حتماً دور افعال را خط بکشید⭕️

٢١- هر چی آزمون وکالت سخت تر باشه بهتره، اگه آزمون سخت بود خیلی به نفعتونه! پس هل نکنید! چون هر کسی که خوب درس خونده می تونه تا حد متوسطی جواب بده... اگر سوالاتی برای شما مشکل باشد بدانید که برای دیگران نیز مشکل خواهد بود. بنابراین مضطرب نشید.بسیاری از دواطلبان در جلسه آزمون،اگر با چند سوال دشوار مواجه شوند، دستپاچه می شوند و نظم ذهنی خود را از دست می دهند و فکر می کنند که ازمون وکالت را از دست داده اند. بنابراین باحالت مضطرب حتی به سوالاتی که بلد نیستند جواب می دهند و نمره منفی می گیرند. در صورتی که حتی نفرات برتر ازمون وکالت هم قادر به پاسخگویی به تمام سوالات نخواهند بود.

٢٢- به طور کلی شانسی زدن در آزمون وکالت بی معنی است. اگر سوالی را بیشتر از دو گزینه شک داشتید قطعا باید پاسخ نداده بگذارید اما اگر بین دو گزینه یعنی احتمال 50-50 مانده بودید، آنگاه به نوع سوال توجه کنید. سوالاتی که مفهومی و تحلیلی هستند را ممکن است بتوانید منطقی استنتاج کنید و جواب درست را حدس بزنید.

به امید موفقیت شما در آزمون وکالت ٩٧

   #کارت ملی