تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
رئیس کل گمرک ایران خبر ترخیص با ثبت سفارش های غیرقانونی 6 هزار و 481 خودروی خارجی در سال ۹۶ را تأیید کرد.

دو روز پیش جزئیات اولیه قاچاق 6 هزار و 481 خودرو از طرف خبرگزاری تسنیم رسانه ای شد، در همین خصوص رئیس کل گمرک ایران توضیحاتی را ارائه کرده است. بنا بر شرایط موجود تمام مواردی را که گمرک در خصوص ترخیص خودروهای وارداتی انجام داده طبق قانون و وفق مقررات بوده و هیچ خدشه ای بر آن وارد نیست و این موضوع را باید در حوزه صنعت، معدن و تجارت پیگیری کرد.
فرود عسگری در خصوص ترخیص تعدادی خودروی وارداتی از گمرک در زمان بسته بودن سایت ثبت سفارش اظهار داشت: همه کالاهایی که وارد کشور می شود و باید از گمرک ترخیص شود طبق ماده 8 مقررات صادرات و واردات باید دارای ثبت سفارش معتبر باشد.
رئیس کل گمرک کشور با بیان اینکه در حال حاضر بین گمرک و سامانه ثبت سفارش که متعلق به توسعه تجارت است ارتباط الکترونیک وجود دارد، گفت: زمانی که شما می خواهید کالایی را اظهار کنید از جمله خودرو باید کد هشت رقمی را وارد باکس کنید تا سیستم به شما اجازه دهد مراحل بعدی را انجام دهید، اگر ثبت سفارش توسط سیستم فراخوانده نشود، عملاً چیزی به عنوان اظهار نداریم.
وی با اشاره به اینکه بنا بر شرایط موجود تمام مواردی را که گمرک انجام داده طبق قانون و وفق مقررات بوده و هیچ خدشه ای بر آن وارد نیست و این موضوع را باید در حوزه صنعت، معدن و تجارت پیگیری کرد، ادامه داد: گمرک ثبت سفارش را دارد، صاحب کالا اظهار و حقوق ورودی خود را پرداخت و مجوزهای استاندارد، ضوابط فنی ورود خودرو و پروانه را دریافت کرده است.
رئیس کل گمرک کشور در پایان تعداد خودروهای ثبت سفارش شده در زمان بسته بودن سایت ثبت سفارش خودرو را بیش از 6هزار دستگاه عنوان کرد و گفت: این اقدام در سایت ثبت سفارش سازمان توسعه تجارت صورت گرفته است.

   #خودرو #وزارت صنعت #سامانه

محتوای خبر «مشکل خودروهای قاچاق را در وزارت صنعت دنبال کنید» را در سایت «جوان آنلاین» ببینید