تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان

آی سینما: پنجاهمین دوره «پانزده روز کارگردانان» جشنواره فیلم کن با نمایش فیلم «پرندگان مهاجر» ساخته دو کارگردان کلمبیایی، سیرو گرا و کریستینا گایگو، افتتاح می شود. این فیلم که به عنوان جاه طلبانه ترین فیلم گرا تا امروز توصیف شده، دنباله ای است بر «آغوش مار» ساخته قبلی او که داستانش در کلمبیای دهه 1970 می گذرد و سال 2015 در بخش «پانزده روز کارگردانان» روی پرده رفت.

به نوشته ورایتی، «پرندگان مهاجر» به همراه 16 عنوان دیگر از میان 1609 اثری که داوطلب شرکت در این بخش موازی بوده اند، انتخاب شده است. همچنین، فیلم ژانر «مندی» ساخته جدید پانوس کوزموس که با بازی نیکلاس کیج در نقش مردی درهم شکسته مقابل دوربین رفته، در این بخش به نمایش در خواهد آمد. انیمیشن فانتزی «میرای» ساخته مامورو هوسودا انیماتور ژاپنی و «اوج» به کارگردانی گاسپار نوئه فیلمساز سرشناس آرژانتینی نیز در این بخش رقابت خواهند کرد. ساخته جدید نوئه روایتگر داستان گروهی از رقصندگان شهری است که در دهه 1990 به دنبال مصرف ماده مخدری اسرارآمیز به جنون می رسند.

همان طور که قبلا اعلام شد قرار است جایزه افتخاری «مربی طلایی» در بخش «پانزده روز کارگردانان» امسال به مارتین اسکورسیزی اهدا شود. امسال، آخرین دوره فعالیت ادوارد وینتروپ در مقام دبیر هنری این بخش جنبی خواهد بود. پائولو مورتی از سال 2019 جایگزین وینتروپ خواهد شد.

9414

برچسب ها:
  • فیلمسازان کلمبیایی «پانزده روز کارگردانان» جشنواره کن را افتتاح می کنندنمایی از فیلم کلمبیایی پرندگان مهاجر
نمایی از فیلم کلمبیایی پرندگان مهاجر

   #مارتین اسکورسیزی #جشنواره کن #جشنواره فیلم

محتوای خبر «فیلمسازان کلمبیایی «پانزده روز کارگردانان» جشنواره کن را افتتاح می کنند» را در سایت «آی سینما» ببینید