تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی کشور از کشف و ضبط 30 قطعه سکه ساسانی و سلوکی در فرودگاه کرمانشاه خبر داد. - 632842_691.jpg
به گزارش ایران اکونومیست به نقل از یگان حفاظت میراث فرهنگی، سردار امیر رحمت الهی گفت: با توجه به تعاملات سازنده بین یگان حفاظت میراث فرهنگی استان کرمانشاه و پلیس فرودگاه، به محض کسب یک خبر مبنی بر وجود تعدادی سکه قدیمی در بسته ای پستی از سوی عوامل پلیس فرودگاه، اکیپ نیروهای حفاظت میراث فرهنگی این استان به سرپرستی فرمانده یگان در محل حاضر شدند.
وی افزود: با بررسی های کارشناسی ضمن تایید وجود 30 قطعه سکه قدیمی از جنس آلیاژ در بسته پستی ارسالی و با توجه به احتمال تاریخی بودن سکه های مکشوفه، نسبت به انتقال آنها به واحد کارشناسی استان اقدام شد.
رحمت اللهی ادامه داد: اصالت اشیای مکشوفه در پی کارشناسی های فنی انجام شده از سوی کارشناسان اداره کل میراث فرهنگی استان، تایید و قدمت آنها دوره ساسانی و سلوکی تخمین زده شد.
فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی افزود: فرستنده بسته پستی در ادامه روند پیگیری موضوع، از سوی پلیس فرودگاه به محل احضار و همراه پرونده متشکله تحویل مراجع قضایی استان شد.

   #ساسانی #کرمانشاه #استان کرمانشاه

محتوای خبر «کشف 30 قطعه سکه ساسانی و سلوکی در فرودگاه کرمانشاه» را در سایت «اکونومیست» ببینید