تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
آیت الله العظمی نوری همدانی گفت: اینکه با مردم چگونه برخورد کنیم بسیار مهم است، چرا که مردم جان و مال خود را در راه نظام اسلامی داده اند، بنابراین گفتار و رفتار مسئولان با مردم دارای اهمیت بسیاری است.

به گزارش تجارت امروز؛ این مرجع تقلید امروز در دیدار با شهردار قم، با بیان اینکه کار شهرداری دارای اهمیت بسیاری است، اظهار کرد: با توجه به انسجامی که در مجموعه شهرداری وجود دارد توفیقات بسیاری در امور شهری به دست آمده و اقدامات بسیار وسیعی صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه سلیقه، ذوق و سابقه شهردار کمک به تحول در شهر قم کرده است، افزود: خدمت به قم در سطح عالی بسیار مهم بوده و به نوبه خود از اقدامات شما تشکر و قدردانی می کنیم.

آیت الله نوری همدانی با اشاره به حدیثی از امام موسی کاظم (ع) گفت: عقل وسیله به دست آوردن بهشت و قرب الی الله است، در این حدیث حضرت فرموده اند که باید عقل را در راه نشر معارف اهل بیت (ع) بکار برد و در غیر این صورت عقل در اختیار شیطان بوده و شیطنتی بیش نیست.

آیت الله نوری همدانی بیان کرد: امام موسی کاظم (ع) به سخنان لقمان استناد کرده و می فرمایند، دنیا دریایی عمیق است، بسیاری در این دریای عمیق غرق شده اند، برای نجات باید کشتی ساخت و این کشتی تقوای الهی و در باطن کشتی ایمان باید باشد، توکل بر خداوند متعال بادبان کشتی بوده و کشتی را به حرکت در می آورد.

وی با تأکید بر اهمیت آموختن زبان عربی گفت: زبان عربی زبان دین و دارای اهمیت بسیاری است، اگر آشنایی با زبان عربی داشته باشیم خودمان می توانیم با یادگرفتن صرف و نحو عربی مفاهیم قرآنی را فهمیده و درک کنیم.

این استاد حوزه علمیه قم با تأکید بر اهمیت کار مسئولان نظام جمهوری اسلامی اظهار داشت: اینکه با مردم چگونه برخورد کنیم بسیار مهم است چرا که مردم جان و مال خود را در راه نظام اسلامی داده اند بنابراین گفتار و رفتار مسئولان با مردم دارای اهمیت بسیاری است.

آیت الله نوری همدانی با نقل حدیثی از امام صادق (ع) گفت: اثرات اخلاقی رفتار انسان در چهره، گفتار و رفتار انسان نهفته است و خدمت به مؤمنان جزو شریف ترین عبادات است.

وی با اشاره به اینکه مسئله افزایش ارز در کشور بسیار مهم است، گفت: ارز که بالا رفت همه چیز گران می شود، به ما می گویند سیاه نمایی نکنید، ما چیزی را سیاه نشان نمی دهیم اما سیاه سیاه است و دولت نتوانسته در این زمینه کاری انجام دهد.

این مرجع تقلید با اشاره به نام گذاری سال توسط مقام معظم رهبری تحت عنوان حمایت از کالای ایرانی گفت: مردم در سفره های خود چیزی ندیده اند و تماماً گرانی بوده است، سفید را سیاه نشان نمی دهیم اما سیاه را نشان می دهیم و اقتصاد کشور سیاه است، مسئولان می گویند که خاطرتان جمع باشد ما درست می کنیم اما اتفاقی نیفتاده است.
/ایسنا

   #زبان عربی #شهرداری #مقام معظم رهبری #حوزه علمیه

محتوای خبر «آیت الله نوری همدانی: اقتصاد کشور سیاه است /ارز که بالا رفت همه چیز گران می شود» را در سایت «تجارت امروز» ببینید