تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
امام جمعه نکا با اشاره به قرار داشتن در روزهای پایانی سال 96، خواستار ارائه آمار تولید واشتغال صورت گرفته در یک سال گذشته از سوی مسئولان شد تا مشخص شود وضعیت کشور بهتر شده است یا خیر.
به گزارش بلاغ، آیت الله محمدباقر محمدی لائینی در خطبه های آخرین نماز جمعه سال 96 شهرستان نکا با اشاره به قرار داشتن در آستانه سال نو به شعار سالی که گذشت پرداخت و اظهار کرد: تولید و اشتغال دو کلید در اقتصاد کشور است که با توجه به قرار داشتن در پایان سال باید مسئولان آمار بدهند که در این حوزه ها چه اتفاقی افتاده، آیا در حوزه تولید وضعیت بهتر شده و یا اینکه مشکلات بیشتر شده است.

وی افزود: به نظر می رسد واردات بی رویه قاچاق دارد آسیب های جدی به تولید کشور می زند به عنوان مثال در بخش تولید آنقدر کفش از کشورهای دیگر وارد شده که 50 درصد ظرفیت کشور در تولید کفش خوابیده است.

امام جمعه نکا خاطرنشان کرد: برای تهیه مواد اولیه تولید کفش در کشور از خارج، مشکلات فراوانی وجود دارد اما کفش های تولید شده در خارج به راحتی وارد کشور می شوند که این شرایط در حوزه های دیگر نیز وجود دارد.

سودهای غیرمنطقی بانک ها
این مسئول اضافه کرد: باید قانون سود دادن بانک ها نیز مقداری منطبق تر و منضبط تر شود تا برای تولیدکنندگان نیز تولید صرف داشته باشد نه اینکه سرمایه خود را در بانک ها قرار دهند تا سود بیشتری دریافت کنند و از سوی دیگر بانک ها نیز این سرمایه ها را به سود و ربا اختصاص دهد.

وی به موفقیت های ملت ایران در عرصه های مختلف داخلی و خارجی پرداخت و گفت: یکی از مهمترین مسائل قابل طرح حضور گسترده مردم در انتخابات ریاست جمهوری و همچنین روز 22 بهمن بوده که این حضورهای باشکوه مایه عزت، قوت و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی شده است.

محمدی لائینی با بیان بی اثر گذاشتن اغتشاشات کشور در دی ماه سال 96 توسط فرزندان ملت، تصریح کرد: با بصیرت و هوشیاری ملت پروژه آشوب که توسط دشمنان کلید خورده بود بی اثر شد و بی نتیجه ماند.

وی افزود: درحوزه مقاومت نیز فرزندان ملت موفق شدند تا جریان داعش را بدون سیطره گذاشته و سیطره سرزمینی را از دست آنان بگیرند به گونه ای که دیگر تشکیلات، خلافت، سرزمین و دولت در هیچ جا ندارند که به زودی به صورت فردی نیز ریشه کن خواهند شد، همچنین این ملت دیگر به آمریکا و عوامل آن اجازه چنین توطئه هایی را دیگر نخواهند داد.

آرزوی سالی خوش برای ملت و نظام اسلامی
خطیب جمعه نکا با اشاره به مناسبت های پیش رو ضمن گرامیداشت سالروز ارتحال یادگار امام راحل، اظهار کرد: حاج احمد خمینی نقش بسیار بزرگی در انقلاب و حق بزرگی به گردن همه داشته و واسطه بیان امام راحل مردم بوده که پاک زیست و پاک نیز از دنیا رفت.

وی همچنین فرا رسیدن ماه رجب را تبریک گفت و افزود: ماه رجب ماه پر معنویت و با برکتی است که از ظرفیت معنوی آن باید استفاده کرد و با عبادت بیشتر به خصوص اعمال مربوط به ماه رجب در کنار حضور در مراسم اعتکاف از برکات این ماه استفاده کنیم.

خطیب جمعه نکا با بیان تقارن اولین روز سال جدید با شهادت امام هادی(ع) و سیزدهم فروردین با وفات حضرت زینب(س)، خاطرنشان کرد: آرزو داریم خداوند سال 97 را سالی پر خیر و برکت تر از همه سال های گذشته قرار دهد.

این مسئول اضافه کرد: امیدواریم در سال جدید شرافت، عزت، استقلال و عظمت ملت ایران، نظام مقدس جمهوری اسلامی و رهبر معظم انقلاب بهتر از گذشته حفظ شود، همچنین همه موفق بوده، به خودسازی و تحول در خود در کنار صله ارحام بپردازند.

وی گفت: در روز اول و سیزده فروردین حرمت مناسبت مذهبی رعایت شود چراکه هر مناسبتی با مناسبت مذهبی هم زمان شود، مناسبت مذهبی اولویت دارد و باید شئون مناسبت مذهبی را رعایت کنیم.

چند تذکر مهم
محمدی لائینی با تأکید بر لزوم رعایت برخی از موارد باتوجه به فرا رسیدن سال نو، تصریح کرد: صرفه جویی در آب و غذا در این روزها باتوجه به قرار داشتن در ایام نظافت بیش از پیش مورد توجه قرار بگیرد تا اصراف نشود، مهمانی ها و پذیرایی ها را ساده بگیریم تا خیلی تشریفاتی و رنگارنگ نشوند.

وی گفت: در مسافرت ها باید مراقبت در رعایت رانندگی را انجام دهیم تا دچار مشکلات نشویم چراکه حیف است جوان ها و اعضای خانواده ها به این صورت از دنیا بروند بنابراین بیش از پیش باید این موضوعات احتیاط و رعایت شوند.

خطیب جمعه نکا با بیان اهمیت توجه به حلال و حرام و محرم و نامحرم در مهمانی ها و مراسم ها، ادامه داد: برخی ها در این مهمانی ها بی موالات هستند اما حریم محرم و نامحرم باید حفظ شود.

این مسئول با تبریک روز شهردار، اضافه کرد: همچنین شهر نکا از نظر تزئینات و نورپردازی رونق خوبی گرفته که جای تشکر دارد اما چراغ های اصلی شهر خاموش است ک زیبایی های چراغ های تزئین در حاشیه خاموشی های چراغ اصلی شهر قرار گرفته است.

وی گفت: در آستانه سال جدید مسئولان تلاش کنند تا نشان داده شود که شهر ما شهری زنده و پر جنب و جوش است تا موجب شادی و خوشحالی مردم شود.

   #اشتغال #رهبر معظم انقلاب #سال نو #شهادت #رانندگی #نماز جمعه #داعش #استقلال #انتخابات #خانواده

محتوای خبر «مسئولان آمار تولید و اشتغال سال 96 را اعلام کنند/ لزوم حفظ شئونات مذهبی در ایام نوروز» را در سایت «بلاغ» ببینید