تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
وزیر ورزش و جوانان با اشاره به پیش بینی دولت برای ایجاد بیش از یک میلیون شغل در سال آینده گفت: ۸۰ درصد اشتغال جدید مربوط به جوانان خواهد بود. 250122_635.jpg

شعار سال: وزیر ورزش و جوانان با اشاره به پیش بینی دولت برای ایجاد بیش از یک میلیون شغل در سال آینده گفت: ۸۰ درصد اشتغال جدید مربوط به جوانان خواهد بود.

مسعود سلطانیفر در نشست هم اندیشی وزیر ورزش و جوانان با هیات های ورزشی و سازمان های مردم نهاد استان گلستان اظهارکرد: دولت برای رونق و توسعه اقتصادی کشور در سال آینده دو طرح بزرگ احیا و بازسازی بافت های فرسوده و نوسازی سیستم حمل و نقل را دنبال می کند.

وی با اشاره به پروژه های نیمه تمام ورزشی در کشور تصریح کرد: تلاش می کنیم که پروژه های نیمه تمام که برخی از آنها بیش از ۱۰ سال متوقف شده اند را تکمیل کنیم.

سلطانی فرافزود: در سال آینده پیش بینی کردیم از هفته دولت تا دهه فجر در هر هفته یک پروژه بزرگ و تاثیرگذار را در کشور افتتاح کنیم.

وزیر ورزش و جوانان افزود: امیدواریم پروژه سالن ۶ هزار نفری کریم آباد گرگان را که کمتر از ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی کرده است و بیش از ۱۰ سال متوقف شده را ظرف دو سال آینده تکمیل کنیم.

وی با اشاره به ساماندهی امور مختلف فدراسیون ها گفت: در حال حاضر تنها یک فدراسیون از ۵۰ فدراسیون کشور با سرپرست اداره می شود.

سلطانی فر ادامه داد: جوان گرایی را در مدیریت های متخلف ستاد و صف وزارتخانه ورزش و جوانان دنبال می کنیم. تلاش ما این است که انتقال قدرت از نسل به نسل جوان با آرامش و تدبیر صورت گیرد.

وزیر ورزش و جوانان در خصوص استفاده از بانوان در این وزارتخانه گفت: دو معاون وزیر خانم در این وزارتخانه داریم. در هیچ یک از وزارتخانه ها این کار صورت نگرفته است همچنین در حال فراهم کردم زمینه حضور بانوان در بخش مدیریت استان ها هستیم.

وی با اشاره پیشرفت های ورزش کشور بعد از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: قبل از انقلاب در المپیک ۴ مدال طلا کسب کرده بودیم اما بعد از انقلاب ۱۴ مدال طلا در المپیک به دست آوردیم. فضاهای ورزشی کشور در طول ۳۹ سال از انقلاب اسلامی نسبت به تمامی ادوار قبل از آن ۶ برابر شده است.

سلطانی فر با اشاره به اقدامات در حوزه جوانان، گفت: سال ۹۲ در کل کشور در وزارت ورزش و جوانان کمتر از ۱۰۰ سازمان مردم نهاد ثبت شده بود اما در حال حاضر بیش از2000 سازمان مردم نهاد ثبت شده است.

وزیر ورزش و جوانان به پرداخت وام قرض الحسنه ازدواج جوانان نیز اشاره و اظهارکرد: در سال ۹۲ و ۹۳ سقف پرداخت تسهیلات سه میلیون تومان بود که در سال ۹۴ به ۱۰ میلیون تومان رسید و در سال آینده به ۱۵ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است.

وی خاطرنشان کرد: مجموع کل تسهیلات قرض الحسنه ازدواج پرداخت شده در سال ۹۲، ۲ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان بود که این میزان در سال ۹۵ به ۹ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کرد. امسال نیز پرداخت ها از مرز ۱۲ هزار میلیارد تومان عبور خواهد کرد.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پایگاه خبری طبرستان 24 ، تاریخ انتشار 24 اسفند 96، کدمطلب: 4082، www.tabarestan24.ir


   #وزیر ورزش #اشتغال #مدال طلا #ازدواج #انقلاب اسلامی #المپیک #گلستان #گرگان #دهه فجر #وام