تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان

در یکی دو سال اخیر شاهد حذف درگاه جک 3.5 میلی متری صدا از گوشی های برخی برندها بودیم که از سوی اپل آغاز شد. سونی یکی از این شرکت هاست که به تازگی درگاه یواس بی_سی را در اکسپریا XZ2 جایگزین جک هدفون نموده و دلیل این کار را صرفاً افزایش زیبایی دستگاه عنوان کرده است.

اگر به خاطر داشته باشید، چندی پیش شرکت سونی در نمایشگاه MWC2018 از گوشی های اکسپریا XZ2 و اکسپریا XZ2 کامپکت با زبان طراحی جدید رونمایی کرد. شرکت ژاپنی سال ها از زبان طراحی معروف OmniBalance برای ساخت گوشی های هوشمند خود بهره می برد، اما با عدم تطابق این سبک با فناوری های جدید ازجمله نمایشگرهای کم حاشیه، سرانجام در گوشی های مذکور با سبک طراحی Ambient Flow جایگزین شد.

به رغم کاهش حاشیه نمایشگر در اکسپریا XZ2، ضخامت کلی این دستگاه بیشتر از سایر اعضای خانواده اکسپریا سونی است، از طرف دیگر جک هدفون در اکسپریا XZ2 نیز حذف شده و شرکت سازنده دلیل این اقدام را زبان طراحی جدید محصولات خود عنوان کرده است.

در همین خصوص..

سونی گوشی های اکسپریا XZ2 و XZ2 کامپکت خود را در ایران معرفی…

قیمت و زمان عرضه اکسپریا XZ2 و XZ2 Compact سونی مشخص شد

حذف جک هدفون در اکسپریا XZ2 بخشی از تغییر زبان طراحی محصولات جدید ما و استفاده از Ambient Flow است. برای ایجاد یک طرح جدید و زیبا، طراحان ما نیاز داشتند تا جک هدفون را حذف کنند. علاوه بر این، ما از این موضوع آگاهی داریم که روند اصلی بازار به سمت هدفون های بی سیم در حال حرکت است

البته حذف جک صدا در اغلب گوشی های هوشمند باعث کاهش ضخامت شده است که این موضوع در گوشی های جدید سونی نتیجه عکس داشته است! راستش را بخواهید توضیح سونی از نظر ما قابل پذیرش نیست.

در سوی دیگر با حذف جک هدفون در اکسپریا XZ2، شرکت سازنده اقدام به عرضه یک دانگل جداگانه کرده که امکان استفاده از هدفون قدیمی و شارژر را به همراه دارد. البته اگر با استفاده از این آداپتور، اقدام به شارژ باتری اکسپریا XZ2 و استفاده از هدفون کنید، سرعت شارژ به 5V / 0.5A کاهش خواهد یافت.

   #نمایشگاه #رونمایی #خانواده #اپل

محتوای خبر «سونی توضیح می دهد: چرا جک هدفون در اکسپریا XZ2 حذف شده است؟» را در سایت «فارنت» ببینید