تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان

نخستین مرکز تجاری ایران در شرق آسیا در منطقه آزاد تجاری شانگهای، با هدف افزایش توان صادراتی کالا و خدمات ایرانی و جذب سرمایه گذاری خارجی آغاز به کار کرد.

سرویس کسب وکار -

نخستین مرکز تجاری ایران در شرق آسیا در منطقه آزاد تجاری شانگهای، با هدف افزایش توان صادراتی کالا و خدمات ایرانی و جذب سرمایه گذاری خارجی آغاز به کار کرد.

به گزارش تجارت نیوز، از سازمان توسعه تجارت ایران؛ علی دهقانی، رایزن بازرگانی ایران در شانگهای؛ گفت: این مرکز تجاری با مدیریت دفتر رایزنی ایران طراحی، اجرا و عملیاتی شده است و امکان فروش کلی و جزئی کالا و خدمات را به صورت حضوری و برخط (آنلاین) دارد.

وی افزود: فاز نخست این پروژه در هشت بخش دارای مزیت صادراتی و سرمایه گذاری به منظور معرفی محصولاتی چون صنایع دستی، فرش دستباف و ماشینی، محصولات با فناوری بالا، پتروشیمی، سنگ های ساختمانی، صنایع غذایی، خشکبار و خدمات گردشگری است که انتخاب تامین کنندگان با در نظر گرفتن امکان ارائه محصول با کیفیت و قیمت مناسب به صورت مداوم و متناسب با نیاز بازار صورت خواهد گرفت.

دهقانی در تشریح ویژگی های برجسته این مرکز تجاری اظهار کرد: استقرار در منطقه آزاد تجاری، مجاورت با انبارها و سردخانه ها، وجود زیرساخت های تجارت الکترونیک و عرضه آنلاین کالا، مدیریت بومی منطقه و آشنا به بازار مصرف، تبلیغات مناسب، شبکه توزیع و تسهیلات تجاری منطقه و چین، پرداخت نکردن عوارض و مالیات تا پیش از فروش کالا و همسویی با سیاست های جدید توسعه ای چین از مزیت های مرکز تجاری ایران در شانگهای محسوب می شود.

رایزن بازرگانی ایران در شانگهای گفت: مراسم افتتاحیه مرکز تجاری ایران، هم زمان با سمینار بزرگ تجارت و سرمایه گذاری ایران و چین، با حضور مقامات عالی رتبه بخش دولتی و خصوصی دو کشور و بیش از ۵۰۰ فعال اقتصادی چین برگزار شد.

بر اساس این گزارش، این مرکز تجاری در فضایی به وسعت پنج هزار و ۴۰۰ متر مربع شامل ۲ هزار و ۷۰۰ متر مربع فضای نمایشگاهی و ۲ هزار و ۷۰۰ متر مربع فضای اداری در منطقه آزاد تجاری شانگهای ایجاد شده است.

در ۱۱ ماه نخست امسال، چین با ۱۱٫۵ میلیارد دلار صادرات به ایران و ۸٫۲ میلیارد دلار واردات از ایران، نخستین شریک تجاری ایران به شمار می آید.

در مبادلات تجاری ۱۱ ماه نخست امسال، چین ۲۰ درصد از صادرات غیرنفتی ایران را جذب کرده و مبدا ۲۴ درصد از کل واردات ایران به شمار می آید.

منبع: ایرنا

   #چین #منطقه آزاد #مالیات #عوارض