تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
ترزا می ترزا می در سخنان خود در مجلس عوام گفت: پس از تحقیقات به طور قطع به این نتیجه رسیدیم که روسیه با استفاده از ماده سمی مسئول سوءقصد به جان جاسوس سابق روس بوده است.

به گزارش ایمنا به نقل از اسکای نیوز عربی، ترزا می،نخست وزیر انگلیس گفت در واکنش به این اقدام، لندن ظرف هفته آینده ۲۳ دیپلمات روس را اخراج کرده و تمامی روابط خود در سطوح عالی را با مسکو به حالت تعلیق درمی آورد.

وی گفت: پوتین راه اشتباهی در پیش گرفته است و اقدام او یک عمل خصمانه علیه انگلیس و تمام اروپاست. انگلیس با هم پیمانان خود در این باره به مذاکرات ادامه خواهد داد تا اقدامات مناسب در باره آن اتخاذ شود.

نخست وزیر انگلیس تاکید کرد: روسیه رسما با استفاده از سلاح شیمیایی علیه یک شهروند انگلیسی در خاک کشور ما اقدام کرده و به همین دلیل ما از نهادهای بین المللی مرتبط باسلاح های شیمیایی برای ورود به این مساله درخواست کرده ایم.

وی همچنین گفت تمامی اموال روس هایی که تهدیدی علیه شهروندان انگلیسی محسوب شوند را مسدود خواهد کرد و در این راستا هیچ مقام دولتی یا اعضای خانواده سلطنتی در مراسم افتتاحیه جام جهانی فوتبال یا تماشای مسابقات در روسیه حضور نخواهند داشت.

   #انگلیس #روسیه #نخست وزیر انگلیس #مسکو #لندن #جام جهانی #خانواده

محتوای خبر «انگلیس دیپلماتهای روسیه را اخراج کرد» را در سایت «ایمنا» ببینید