تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
انتشار دومین ارز مجازی توسط ونزوئلا با هدف دور زدن تحریم های آمریکا و سلطه دلار چکیده: پس از انتشار و فروش نخستین ارز مجازی «پترو» رئیس جمهور ونزوئلا اعلام کرد هفته آینده نیز دومین ارز مجازی را با پشتوانه فلزات منتشر می کند که در این صورت ونزوئلا به نخستین کشور با دو ارز مجازی تبدیل خواهد شد.

به نقل از راشاتودی، پس از انتشار موفقیت آمیز ارز مجازی پترو از سوی ونزوئلا این کشور قصد دارد دومین ارز مجازی خود را نیز منتشر کند.

شبکه خبری تلویزیونی گلوویژن اعلام کرد: در صورتی که ونزوئلا دومین ارز مجازی خود را منتشر کند به نخستین کشوری تبدیل خواهد شد که دو ارز مجازی را در کشورش تاکنون رایج کرده است.

این شبکه تلویزیونی همچنین اعلام کرد: نیکلاس مادرو رئیس جمهور ونزوئلا پیشتر اعلام کرده بود که این ارز مجازی توسط ذخایر نفت این کشور پشتیبانی می شود و ارز جدید هم به پشتوانه فلزات این کشور منتشر خواهد شد. قرار است این ارز مجازی جدید هفته آینده در این کشور منتشر شود.

ونزوئلا تلاش می کند تا با استفاده از ارزهای مجازی در این کشور سلطه دلار را در بازارهای جهانی به ویژه به کشور خودش کاهش دهد. رئیس جمهور این کشور قبلاً هم به کشورهای تولیدکننده نفت پیشنهاد داده بود تا در مبادلات نفتی به جای دلار از ارزهای مجازی استفاده کنند.

کارشناسان معتقدند؛ استفاده از ارزهای مجازی برای کشورهایی که نرخ مبادله ارز آنها نسبت به دلار ضعیف تر است شرایط بهتری را رقم خواهد زد.

همچنین این کارشناسان می گویند استفاده از ارزهای مجازی برای کشورهایی با تورم بسیار بالا مناسب تر است. طی سال های گذشته تورم در ونزوئلا به ۷۰۰ درصد رسیده بود.

همچنین برخی معتقدند ارزهای مجازی روش خوبی برای تحریم های کشورها علیه آنها است از جمله اینها تحریم های دلاری است که معمولاً از سوی آمریکا برای برخی کشورها از جمله ونزوئلا اعمال شده است.

آمریکا به ونزوئلا هشدار داده است که استفاده از ارزهای مجازی آنها را مشمول جریمه خواهد کرد.

   #ونزوئلا #رئیس جمهور #هشدار

محتوای خبر «انتشار دومین ارز مجازی توسط ونزوئلا با هدف دور زدن تحریم های آمریکا و سلطه دلار» را در سایت «ارانیکو» ببینید