تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
رئیس فراکسیون حج و زیارت مجلس معتقد است خطبه فدکیه حضرت زهرا(س) متنی عرفانی، اخلاقی، سیاسی و اعتقادی است که سیاسیون و مدیران باید سیاست را از این خطبه بیاموزند.

احد آزادی خواه در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با تسلیت شهادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا(س)، گفت: حضرت فاطمه(س) در سن اندک توانست خود را به عنوان الگوی زنان در تاریخ معرفی کند. ایشان در میدان علم یکه تاز بود و خطبه فدکیه حضرت زهرا(س) متنی عرفانی، اخلاقی، سیاسی و اعتقادی است که در میان متون اسلامی نمونه ندارد لذا سیاسیون و مدیران باید سیاست را از این خطبه بیاموزند.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در حوزه علوم تربیتی خرده رفتارهای حضرت زهرا(س) با فرزندان و همسرشان بی نظیر است و می توان از این رفتارها به عنوان یک مدل تربیتی برای فرزندان و خانواده استفاده کرد.

وی با تاکید بر اینکه شکل همسرداری و مشارکت با همسر در تمام عرصه ها از دیگر نمونه های اسوه بودن ایشان در این زمینه نیز به شمار می آید، افزود: حضرت خطاب به امیرالمومنین(ع) می فرمودند؛ "جانم به قربانت" که این نشان از عمق اهمیت نوع رفتار و کلام صحیح با همسر دارد.

آزادی خواه با رد این موضوع که زنان امروز در ایران اسلامی حضرت زهرا(س) پیروی نمی کنند، توضیح داد: نباید ظاهر زنان امروز را نشانهای برای روی گردانی آن ها از حضرت زهرا دانست چراکه ممکن است حجاب آن ها فاطمی نباشد اما مشی و منش زندگی شان فاطمی بوده و علاقه مندی آن ها به حضرت زهرا(س) غیرقابل انکار است.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اعتکاف های دانشجویی مملو از دخترانی است که شاید به ظاهرشان نیایید که پیرو حضرت زهرا(س) باشند، اظهارکرد: این ها همان زنانی در جامعه هستند که مورد بی مهری قرار می گیرند اما معتقدم مشی فاطمی دارند، با این وجود باید برای ترویج فرهنگ فاطمی با انجام برنامه های فرهنگی تلاش کرد./

پایان پیام

   #همسر #کمیسیون فرهنگی مجلس #شهادت #زیارت #خانواده #حضرت زهرا