تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
136314_420.jpg
«رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه در اظهاراتی مدعی شد که ارتش ترکیه در حین عملیات «شاخه زیتون»، حدود 300 کیلومتر مربع پیشروی کرده است.

به گزارش صدای ایران وی همچنین در خصوص عملیات ارتش ترکیه در سوریه تأکید کرد که تا زمان بازگشت آوارگان و پناهجویان سوری به خانه هایشان، به مبارزه با تروریسم در سوریه ادامه می دهند.

اردوغان درباره اختلاف نظر با کشورهای دیگر توضیح داد: «ما در برخی موارد با ایران و روسیه و آمریکا اختلاف نظر داریم اما به واسطه گفت وگو، بسیاری از مشکلات موجود در روابط با کشورهای مختلف را حل کردیم اما هنگامی هیچ پاسخی از سوی طرف ها دریافت نکنیم، بهای آن بسیار سنگین است».

رئیس جمهور ترکیه ادامه داد: «ما فراموش نمی کنیم که در مسیری که در حال پیمودن هستیم، چه کسانی کنار ما بودند و چه کسانی مقابل ما ایستادند».

اردوغان در سخنرانی خود درباره تلفات عملیات شاخه زیتون در سوریه گفت که در حین این عملیات 30 نفر از ارتش ترکیه و 60 نفر از اعضای ارتش آزاد سوریه کشته شدند.

ترکیه، حمله به عفرین در حلب در شمال غرب سوریه را از 16 ژانویه آغاز کرد؛ زمانیکه با توپخانه مواضع نیروهای کُرد در ریف حلب شمالی و غربی را هدف گرفت.

روز شنبه 20 ژانویه 2018 (30 دی ماه 96)، ترکیه روستاهای اطراف شهر عفرین در 60 کیلومتری شمال غرب حلب را گلوله باران کرد و همان روز ستاد مشترک ارتش ترکیه ساعت 17، رسما از آغاز عملیات به نام «شاخه زیتون» خبر داد و گفت که هدف این عملیات، برقراری امنیت در مرز و منطقه و نابود کردن تروریست های پ.ک.ک است.

دمشق نیز پیشتر با انتشار بیانیه ای هرگونه اقدام نظامی ترکیه و نقض حریم سوریه را محکوم کرده و به آنکارا هشدار داده بود.

   #ترکیه #سوریه #اردوغان #رئیس جمهور ترکیه #رئیس جمهور #روسیه #هشدار #دمشق #تروریسم #آنکارا