تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
اسکناس پول
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از کاهش ارزش پول ملی انتقاد کرد.

شهاب نادری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره روند صعودی قیمت دلار در روزهای گذشته گفت:متاسفانه در سال جاری ثبات نسبی ایجاد شده در بازار ارز در چندسال گذشته،با چالش روبرو شده به نحوی که بازار با تلاطم شدیدی روبرو شده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد:مدیریت بازار ارز یکی از وظایف بانک مرکزی محسوب می شود بنابراین باید این بانک با بکارگیری سیاست های صحیح اقتصادی آرامش را به بازار ارز بازگرداند.

ارزش پول ملی در مدت چند ماه حدود 25درصد کاهش یابد

نماینده مردم اورامانات در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:اینکه ارزش پول ملی در مدت چند ماه حدود 25درصد کاهش یابد غیرقابل قبول است چرا که فعالیت اقتصادی در صورت عدم ثبات در بازار ارز با مسئله روبرو می شود.

نادری تصریح کرد:در حالی قیمت دلار در مدت اخیر، با رشد بیش از 20 درصدی روبرو شده که نرخ تورم رسمی کشور، تک رقمی اعلام می شود بنابراین باید این عدم تناسب مورد تامل کارشناسی قرار بگیرد.

قیمت دلار براساس مولفه های اقتصادی باید حدود 4000 تومان است

وی ادامه داد:قیمت دلار براساس مولفه های اقتصادی باید در محدوده قیمتی 4000 تومان باشد چرا که تقاضای غیرمتعارفی برای ارز در اقتصاد کشور وجود ندارد و اگر تعادل در عرضه و تقاضا با مشکل روبرو شده، این موضوع ناشی از فعالیت سوداگران است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد:بانک مرکزی باید به تلاطم ارزی پایان دهد تا شرایط برای توسعه فعالیت های اقتصادی در کشور فراهم شود./

پایان پیام

   #پول ملی #کمیسیون اقتصادی مجلس #قیمت دلار #بانک مرکزی