تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
عامل تیراندازی مرگبار فلوریدا عضو گروه «سفیدپوستان برتری طلب»بود! عامل تیراندازی مرگبار فلوریدا عضو گروه «سفیدپوستان برتری طلب»بود!

رهبر یک گروه از سفیدپوستان برتری طلب موسوم به «جمهوری فلوریدا» روز پنج شنبه تأیید کرد که عامل تیراندازی مرگبار روز گذشته در دبیرستان «استونمن داگلاس» ایالت فلوریدا، یکی از اعضای این تشکیلات محلی بوده است.

مقامات اعلام کردند که عامل تیراندازی روز گذشته، «نیکلاس کروز» ۱۹ ساله، دانش آموز سابق این دبیرستان بود که در این حمله مرگبار، ۱۷ تن را کشت و ۱۴ تن دیگر را زخمی ساخت و بدین ترتیب، نیکلاس کروز به ۱۷ مورد قتل عمدی متهم شناخته شد.

«جردن جارب» رهبر گروه جمهوری فلوریدا (ROF) به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت که کروز «از طرفِ خود اقدام کرده و به تنهایی مسئول تمام اقدامات خود است».

جارب همچنین گفت که کروز «با یک دختر مشکلاتی داشت» و بر این باور است که ارتکاب به این حمله مرگبار در روز ولنتاین، امری تصادفی نیست.

مقامات «اتحادیه ضد افتراء» (Anti-Defamation League-ADL) روز پنج شنبه اعلام کردند که در پی ادعای شماری از اعضای خود خوانده این گروه برتری طلب مبنی بر اینکه کروز عضو این تشکیلات محلی بوده است، با گروه جمهوری فلوریدا تماس گرفتند. در این تماس تلفنی، جارب عضویت کروز در این گروه را تأیید کرده و گفته بود که کروز توسط یک عضو دیگر به این گروه معرفی شده بود.

رهبر گروه سفیدپوستان برتری طلب «جمهوری فلوریدا» در ادامه تأکید کرد که کروز برای انجام این جنایت دستور یا درخواستی از این گروه دریافت نکرده است!

گفتنی است که گروه جمهوری فلوریدا خود را یک «سازمان حقوق مدنی سفیدپوست« می داند که در حوزه سیاست هویتی سفیدپوستان مبارزه کرده و درصدد تشکیل یک دولت قومی سفیدپوست است!

   #تیراندازی #قتل #دانش آموز #آسوشیتدپرس

محتوای خبر «عامل تیراندازی مرگبار فلوریدا عضو گروه «سفیدپوستان برتری طلب»بود!» را در سایت «فرتاک نیوز» ببینید