تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
آموزش های ساده جهت از میان برداشتن محدودیت نصب APU های AMD

کمپانی AMD در روزهای اخیر به معرفی APU های کلاس سرور در گروه Raven Ridge پرداخته و در همین راستا دو محصول جدید با عناوین AMD Ryzen 5 2400G و Ryzen 3 2200G را معرفی کرد که البته در آینده به طور حتم شاهد ارائه مدل های بیشتری خواهیم بود. کمپانی های تولید کننده نیز در همین راستا دست به ارائه آپدیت های سطح BIOS کرده و خود را برای پذیرایی از این APU های جدید آمده کرده اند. نخستین برندهایی که این آپدیت را منتشر کرده اند، MSI، ASUS و ASRock بوده و برندهای دیگر در روزهای اخیر اقدام به ارائه بروزرسانی هایی کرده اند که برای این منظور می توانید به وب سایت های سازنده مراجعه نمائید.

اما یکی از مشکلاتی که به تازگی دامن گیر AMD شده است، عدم کار این محصولات بر روی مادربردهای AM4 است؛ بدین ترتیب که برخی از خریداران امکان برروزرسانی نداشته و در نتیجه قادر به استفاده از این پردازشگرها نخواهند بود. در نتیجه برآن شدیم تا با ارائه مواردی ساده، شما عزیزان را برای استفاده از Raven Ridge ها و برداشتن این محدودیت یاری نماییم.

آپدیت مادربردها

در صورتی که از مادربردهای AM4 استفاده کرده و آنها را در گذشته خریداری کرده اید، تنها کافی است که برای دریافت این بروزرسانی با استفاده از یکی از پردازنده های Ryzen و نه APU، به صفحه محصول مراجعه کرده و بروزرسانی را دریافت نمائید. اما در صورتی که مادربردهای آتی و تولید 2018 را خریداری نمائید، احتمالا این بروزرسانی در آنها اعمال شده است. برای بروزرسانی BIOS در مادربردهای خود می توانید راه حل های متفاوت کمپانی ها را دنبال نمائید.

deP6fumX7vAsCfLn.jpg

مادربردهای ایسوس

ایسوس مدت هاست که با راهکار خلاقانه بروز رسانی EZ Flash، دردسر ها و مشکلات بروز رسانی بایوس را برای کاربران حل کرده است. در سری سوم EZ Flash، راه های متعددی به منظور بروز رسانی بایوس در مادربوردهای ایسوس ارائه شده است. یکی از ساده ترین راه ها، استفاده از اینترنت برای دریافت خودکار و آنلاین آخرین بایوس سازگار است. همچنین به صورت کاملاً گرافیکی می توانید مادربوردهای ایسوس را از طریق دریافت فایل بایوس و ذخیره آن یک فلش درایو بدون دغدغه بروز رسانی بایوس را انجام دهید.

همچنین در مادربوردهای رده بالا حتی به داشتن پردازنده و رم برای بروز رسانی بایوس نیاز نخواهید داشت! به طور مثال اگر بخواهید مادربورد ROG CROSSHAIR VI HERO خود را برای پردازنده های سری AMD Ryzen 2000 بروز رسانی کنید، کافی است کابل های 24 پین منبع تغذیه را به مادربورد وصل کرده، فایل بایوس را در فلش درایو کپی کرده و دکمه BIOS FLASH BACK را در پشت مادربورد برای 5 ثانیه نگه دارید. مادربورد به طور خودکار فایل بایوس را از فلش درایو خوانده و بدون نیاز به روشن شدن سیستم بروز رسانی پس از چند لحظه انجام خواهد شد. این ویژگی در تمام مادربوردهای رده بالای ایسوس وجود دارد. ناگفته نماند که تمامی مادربوردهای ایسوس دارای فناوری CRASH FREE هستند و حتی در هنگام بروز رسانی بایوس اگر پروسه با اختلال ایجاد شد، مادربورد می تواند به طور خودکار بایوس قبلی را مجدداً راه اندازی کند.

آپدیت مادربردهای MSI

کمپانی MSI نیز در بازار داخلی ایران حضور پر رنگ و برجسته ای را دارد؛ این شرکت مدل های متنوع و موفقی از مادربردهای مبتنی بر سوکت AM4 را در ایران عرضه می کند که برای اطلاع از مدل هایی که این بروزرسانی را دریافت کرده اند، می توانید به این لینک مراجعه نمائید. پروسه بروزرسانی مادربردهای MSI AM4 در کوتاه ترین زمان صورت می گیرد.

USNHNrWvm5hqapNW.jpg

در اختیار گرفتن موقت یک CPU مدل Ryzen

کاربران می توانند در حین خرید، از فروشنده درخواست نمایند تا با یک توافق به عمل آمده، مادربرد آنها را از نظر بایوس بروزرسانی کرده و سپس تحویل آنها دهد. همچنین می توانید با مراجعه به مراکز فروش، در قبال پرداخت هزینه ای نه چندان زیاد اقدام به دریافت این آپدیت نمائید.

دریافت کیت بروزرسانی (Boot Kit Solution)

با وجود آنکه AMD به عنوان آخرین گزینه پس دادن و دریافت وجه را پیشنهاد کرده است، اما به عقیده ما نیازی به این عمل نخواهید داشت. نهایی ترین راهکار این شرکت دریافت کیت راه اندازی است که البته با ثبت نام در وب سایت اصلی این شرکت امکان پذیر بوده و در حال حاضر اطلاعی از ارائه آن در بازار داخلی ایران در دست نیست.

   #تغذیه #اینترنت

محتوای خبر «آموزش های ساده جهت از میان برداشتن محدودیت نصب APU های AMD» را در سایت «سخت افزار» ببینید