تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
فارس : رهبر یکی از گروه های سفیدبرترپندار فلوریدا که معتقد به پاکسازی نژادی در این ایالت است می گوید که عامل کشتار دیروز دبیرستان داگلاس از اعضای گروه وی بوده است.

یک روز پس از کشتار ۱۷ نفر در یکی از دبیرستان های آمریکا، رهبر یک گروه نژادپرست سفیدبرترپندار مدعی است که «نیکلاس کروز» عامل این کشتار، از اعضای گروه وی بوده است.

نیکلاس کروز ۱۹ ساله دیروز تاکسی گرفت و به دبیرستان «داگلاس» رفت؛ دبیرستانی که اخیراً به دلیل مسائل انضباطی از آن اخراج شده بود؛ نیکلاس که یکی از مسلسل های به روز ارتش آمریکا را در دست داشت، ۱۷ نفر را کشت.

آنطور که آسوشیتدپرس خبر داده، «جردن جرب» رهبر گروه نژادپرست «جمهوری فلوریدا» گفته که نیکلاسکروز از اعضای گروهش بوده و در تمرینات نظامی اعضای گروه شرکت می جسته است؛ وی گفته که گروهش به پاکسازی فلوریدا از ساکنان رنگین پوست اعتقاد دارد و هر از چندگاهی هم در خیابان ها تظاهرات به راه می اندازد.

جردن جرب البته هرگونه صدور دستور یا هماهنگی با گروهش را در حادثه خونبار دبیرستان داگلاس رد کرده و گفته: «نیکلاس از جانب خودش عمل کرد و تمام مسئولیت کارش هم بر عهده خودش است.»

نیکلاس کروز دقائقی پس از تیراندازی به هم مدرسه ای های سابقش دستگیر شد و حالا در بازداشت است.

اگر ادعاهای این نژادپرست آمریکایی درست باشد، حادثه دبیرستان داگلاس، اولین مورد از کشتار دانش آموزان توسط یک نژادپرست نبوده است.

۶ سال پیش بود که «آندرس برینگ بریویک» از نژادپرستان نروژ ابتدا یک خودرو را در اسلو منفجر کرد و سپس به اردوی نوجوانان حزب کارگر در جزیره اوتایا رفت؛ آندرس آنجا ۳۶ نفر را که اکثراً نوجوان بودند به قتل رساند.

این نژادپرست نروژی که بعداً به ۲۱ سال زندان محکوم شد، علت این کشتار را رساندن اعتراض خود به ورود فرهنگ های جدید و بخصوص مسلمانان به جامعه اروپایی نروژ اعلام کرد.

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا هم امشب در سخنانی اذعان کرد که مشکل اصلی در فرهنگ آمریکاست و «باید روی فرهنگ خود کار کنیم تا ارزش جان انسان ها را محترم بشمارد.»

   #نروژ #رئیس جمهور #قتل #دانش آموزان #خودرو #ارتش آمریکا #تیراندازی #آسوشیتدپرس

محتوای خبر «گزارشی از کشتار دبیرستان داگلاس آمریکا و عامل آن» را در سایت «دنیای اقتصاد» ببینید