تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
فعالان فناوری برای حل مشکل آسم کودکان به دنبال راهکار بوده اند و در همین راستا یک گوشی طبی خاص با نام StethoMe را ارائه داده اند که کار با آن بسیار ساده است و مردم عادی می توانند با کمک آن، وضعیت سلامت خود یا کودکشان را رصد کنند.

رویداد۲۴-فعالان فناوری برای حل مشکل آسم کودکان به دنبال راهکار بوده اند و در همین راستا یک گوشی طبی خاص با نام StethoMe را ارائه داده اند که کار با آن بسیار ساده است و مردم عادی می توانند با کمک آن، وضعیت سلامت خود یا کودکشان را رصد کنند.با توجه به آلودگی هوا که در بیشتر شهرهای بزرگ جهان دیده می شود، این روزها مشکلات تنفسی بسیار شایع شده و البته کودکان که آسیب پذیری بیشتری دارند با دردسرهایی مضاعف دست و پنجه نرم می کنند.

کودکان مبتلا به بیماری های تنفسی بویژه آسم باید مراجعات منظم به پزشک داشته باشند و گاه والدین نمی توانند کودکشان را به موقع به مراکز درمانی برسانند که این موضوع می تواند بر سلامت آنها تاثیرگذار باشد. به همین دلیل فعالان فناوری و محققان دانشگاه « Adam Mickiewicz» در لهستان به دنبال راهکاری برای حل این مشکل بوده اند و گوشی طبی StethoMe را بهترین راهکار می دانند.

این گوشی طبی وایرلس با یک اپلیکیشن ویژه کار می کند. درواقع این اپ یک راهنمای کامل محسوب می شود تا کاربر بتواند از آن، بیشترین استفاده را ببرد. با کمک این اپ کاربر گوشی را در محل صحیح بدن کودک قرار می دهد تا بتواند وضعیت ریه وی را بررسی کند. این گوشی طبی هوشمند میزان ضربان قلب، دمای بدن و صدای ریه ها را در حین نفس کشیدن اندازه گیری می کند.

این اطلاعات با کمک الگوریتم های ماشین یادگیری پردازش می شوند و در نهایت خروجی این اطلاعات بر روی صفحه نمایش گوشی هوشمند کاربر نمایش داده می شود. البته بخش پشتی گوشی نیز مجهز به صفحه ای است که هشدارها درباره سلامت کودک روی آن نقش می بندد و به این ترتیب والدین متوجه می شوند که مشکل فرزندشان جدی است پس به پزشک مراجعه می کنند یا این که اطلاعات را از راه دور و به صورت وایرلس برای پزشک یا بیمارستان مربوطه ارسال می کنند تا وضعیت کودک مورد بررسی قرار بگیرد.

پزشک نیز پس از دریافت این اطلاعات، توصیه هایی به والدین می کند یا این که در صورت نیاز کودک را بستری می کند. این گوشی تاکنون در چند بیمارستان مورد استفاده قرار گرفته و چند سرمایه گذار نیز برای تولید انبوه آن اعلام آمادگی کرده اند.

   #سلامت #لهستان #گوشی هوشمند #سرمایه گذار #اپلیکیشن #راه دور #الگوریتم

محتوای خبر «کنترل آسم کودکان با کمک فناوری» را در سایت «رویداد24» ببینید