تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
مشکل پیامک های تبلیغاتی به زودی حل می شود

یکی از آزاردهنده ترین بخش های استفاده از تلفن همراه دریافت پیامک های تبلیغاتی است. کاشت مو، سفر هوایی، تور زمینی، جایزه 500 میلیونی و ... شاید اغراق نباشد که بگوییم در بهترین حالت روزی 5 پیامک مشابه این ها دریافت می کنیم. متاسفانه قطع سرویس ها پیامک های تبلیغاتی چندان کارگشا نبوده کاربران اپراتورهای مختلف همچنان پیامک تبلیغاتی دریافت می کنند. امروز اما وزیر ارتباطات در جمع خبرنگاران خبر از حل این مشکل در آینده ای نزدیک داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، آذری جهرمی امروز در جمع خبرنگاران در خصوص رفع مشکل پیامک های تبلیغاتی گفت که برای این مشکل باید فکری اساسی کرد. به همین جهت مصوبه ای ایجاد شده است که بر اساس آن مشترک قبل از دریافت پیامک خوش آن را انتخاب کند. طبق این مصوبه که به زودی ابلاغ خواهد شد سامانه ای راه اندازی می شود که مشترک با رضایت خود اعلام می کند که متقاضی دریافت پیامک تبلیغاتی است. جهرمی به این نکته اشاره کرد که لیستی در اختیار مشترک برای انتخاب موضوع پیامکی قرار میگیرد.

جهرمی همچنین در خصوص برنامه قطع کدهای USSD نیز توضیحاتی داد. او گفت که برخی از اصناف برخی از اصناف قصد دارند که کاسبی خود را روی سرویس اینترنتی ببرند و با USSD مخالفند اما عده ای دیگر کسب و کارشان با این کدهای دستوری است. ما نمی توانیم این موضوع را بر اساس سلیقه این اصناف در نظر بگیریم بلکه باید به منافع مردم توجه کنیم.

جهرمی با اظهار عدم دسترسی تمام روستاها به اینترنت برای انجام این خدمات اضافه کرد:

امروز اینترنت برای تمام مناطق روستایی و جاده ای قابل دسترسی نیست و از آنجایی که درصد بالایی از فروش کارت های شارژ از طریق خدمات USSD در این مناطق انجام می شود تصمیم به قطع یک شبه این خدمت نمی توان گرفت. در صورتی که این سرویس را قطع کنیم عده ای که کسب و کارشان بر پایه اپلیکیشن موبایل محور پرداخت است به یکباره شاهد سرریز بازار به سمت خدماتشان می شوند و ممکن است عده ای که در حوزه USSD خدمات می دادند ورشکست شوند.

او این چنین توضیح داد که دغدغه اصلی آنها رفع مشکلی امنیتی ای می باشد که بانک مرکزی به آن اشاره کرده است و گفت: مردم باید بدانند که آنچه که استفاده می کنند دارای امنیت است و اگر قرار است که این سرویس به صورت کلی حذف شود با یک شیب آرام مردم را به سمت استفاده از خدمات دیگر سوق دهیم و نباید به یکباره این سرویس را حذف کرد.

   #پیامک #اینترنت #وزیر ارتباطات #منافع مردم #بانک مرکزی #اپلیکیشن موبایل #اپلیکیشن #سامانه

محتوای خبر «مشکل پیامک های تبلیغاتی به زودی حل می شود» را در سایت «سخت افزار» ببینید