تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
خبرگزاری رسا، آیت الله سید حسن عاملی امروز دردیدار با نخبگان بخش کشاورزی استان اردبیل که در دفتر امام جمعه اردبیل برگزار شد، اظهار کرد: سعی و اهتمام مسؤولین می بایست بر این اصل استوار باشد که تمامی بروکراسی ها و کاغذ بازی های اداری را از پیش روی سرمایه گذار بردارند تا سرمایه گذار وقت و انرژی خود را صرف کارهای بیهوده و پر پیچ و خم اداری نکند.

وی با اشاره به اینکه نباید بگذاریم سرمایه گذار خسته شود گفت: مسؤولان باید شرایطی را فراهم کنند تا این افراد با روحیه ای مضاعف واحد تولیدی و یا خدماتی خود را که باعث ایجاد ثروت و اشتغال می شود، راه اندازی کرده و به بهره برداری برساند.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل تصریح کرد: بهره برداران و تولید کنندگان بخش کشاورزی می بایست به آخرین یافته های تحقیقاتی و علم روز جهانی مجهز باشند کشوری که نتواند هم پای تولید جهانی و منسجم پا به پای کشورهای توسعه یافته حرکت کند مسلما ً به استقلال و خودکفایی نخواهد رسید و آینده ای درخشان نیز نخواهد داشت.

امام جمعه اردبیل ادامه داد: زحمتکشان بخش کشاورزی ولی نعمتان کشور اسلامی هستند و پشتوانه کشور اسلامی در عرصه اقتصادی و سیاسی، این قشر زحمتکش است.

آیت الله عاملی اضافه کرد: نمایندگان محترم مجلس می بایست به این نکته باور قلبی داشته باشند که اولویت نخست استان حل مسائل و مشکلات بخش کشاورزی است و به همین دلیل باید سعی و اهتمام وافری در حل مشکلات این قشر زحمکتش از خود نشان دهند.

نباید با غفلت زمینه مهاجرت از روستاها به شهرها فراهم شود

وی افزود: نباید با غفلت و بی توجهی موجبات مهاجرت روستائیان را به عنوان تولید کننده به شهرها که مصرف کننده هستند فراهم آوریم و حل مسائل و مشکلات عشایر زحمتکش استان یکی دیگر اولویت های استان است که مسؤولان باید سعی و اهتمام بیشتری در حل مشکلات بهداشتی عشایر و تامین سلامت جسمی و روانی استان داشته باشند تا شکوفایی بخش کشاورزی استان فراهم شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: خوشبختانه کشور پیشرفت های خوبی در عرصه علم و فن آوری داشته است ولی می بایست همین علم و فن با تجربیات تولید کنندگانی که سالیان سال به صورت تجربی زحمتکش کشیده اند تلفیق شود تا به بهترین نحو ممکن بتوانیم زمینه های رشد و شکوفایی بخش کشاورزی استان ایجاد نمائیم.

آیت الله عاملی گفت: یکی از مهمترین ابزارهای ترقی و پیشرفت در بخش کشاورزی بکارگیری علم و فن بهره وری در تولید محصولات کشاورزی است بخش کشاورزی استان در تولید محصولات کشاورزی می بایست به سمتی حرکت کند که با استفاده از حداقل آب و خاک زراعی بیشترین میزان محصول را تولید کند و در حال حاضر در بسیاری از کشورها محصولاتی تولید می کنند که اصلاً نیازی به خاک زراعی ندارند.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل عنوان کرد: می بایست دست اندرکاران و برنامه ریزان بخش کشاورزی استان نهایت استفاده را از علم مهندسی ژنتیک در تولید ارقام پرمحصول انواع محصولات زراعی و دامی بکار ببندند زیرا کشاورزی سنتی دیگر جایگاهی در کشور ندارد و بهره برداری از آخرین علم روز جهانی راهگشای تنگناهای بخش کشاورزی استان است.

معاون عمرانی استانداری اردبیل نیز در این جلسه افزود: مشکل تامین آب کشاورزی یکی ازمهمترین چالش های فراروی بخش کشاورزی است و تمامی سعی و اهتمام مسؤولین و دست اندرکاران بخش کشاورزی باید بر مدیریت استفاده بهینه از آب کشاورزی استوار باشد.

بهروز ندایی تصریح کرد: بسیاری از کشورها مثل ترکیه تمرکز خود را بر تولید محصولات گلخانه ای با نیاز آبی کم و محصول بیشتر متمرکز کرده اند در این کشور که محصولات گلخانه ای خود را به روسیه صادر می کند برنامه زمانبندی بسیار دقیقی در تولید محصولات گلخانه ای اعمال می شود تا در زمان و مشخص محصول مشخصی را به کشور هدف صادر نمایند.

وی بیان کرد: تنوع کشت باید در استان اعمال شود محصولات می بایست بر اساس نیاز داخل کشور و مبنای صادرات تولید شود و اصلاح الگوی کشت و اصلاح ساختار صادرات و واردات محصولات کشاورزی باید به گونه ای باشد که تولید کننده متضرر نشود.

معاون هماهنگی استانداری اردبیل تصریح کرد: زحمات سازمان جهاد کشاورزی استان در تبدیل اراضی دیم به آبی و اجرای پروژه عظیم سیستم آبیاری تحت فشار در اراضی پایاب سد خداآفرین جزو اقدامات شاخص و مهمی است که قطعاً تحولات مهمی در عرصه افزایش تولید محصولات کشاورزی خواهد داشت./۹۶۹/د۱۰۲/ب۱

منبع: فارس

   #اردبیل #سرمایه گذار #امام جمعه #روسیه #سلامت #خبرگان رهبری #ترکیه #استقلال #اشتغال #جهاد کشاورزی

محتوای خبر «مسؤولان سرمایه گذاران را اسیر بروکراسی اداری نکنند» را در سایت «رسا» ببینید