تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
دو عنصر انگلیسی گروه تروریستی داعش که به واسطه جدا کردن سر مخالفان به «بیتلز» (سوسک ها) شهرت یافته بودند در تلاشی ناموفق حین فرار شبانه از مرز های سوریه با لباس و برقع زنانه شناسایی و بازداشت شدند.
به گزارش شمانیوز: دو عنصر انگلیسی داعش که به بیتلز معروف هستند حین فرار با لباس زنانه بازداشت شدند.

به گزارش پایگاه اینترنتی دیلی میل؛ دو عنصر انگلیسی گروه تروریستی داعش که به واسطه جدا کردن سر مخالفان به «بیتلز» (سوسک ها) شهرت یافته بودند در تلاشی ناموفق حین فرار شبانه از مرز های سوریه با لباس و برقع زنانه شناسایی و بازداشت شدند.

«الکساندا کوتی» ۳۴ ساله و «الشافی الشیخ» ۲۹ ساله از آخرین اعضای خارجی داعش هستند. آن ها در حالی که لباس زنانه به تن داشتند و چهره خود را با برقع (حجاب چهره) پوشانده بودند، در صدد فرار از مناطق جنگی سوریه و ورود به خاک ترکیه بودند که توسط نیرو های کُرد شناسایی و دستگیر شدند.

فرار «سوسک» های معروف داعشی ناکام ماند

آن ها در بریدن سر های دو خبرنگار آمریکایی به نام های «جیمز فولی» و «استیون ساتلاف» در سال ۲۰۱۴ دست داشتند و مدتی در بازداشت نیرو های ائتلاف به رهبری آمریکا به سر می بردند.

به گفته مقامات کُرد، این دو عنصر انگلیسی داعش ماه گذشته با پرداخت رشوه موفق به فرار شده بودند. آن ها سعی داشتند با ورود به خاک ترکیه به مسیر خود برای سفر به انگلیس ادامه دهند. این در حالی بود که دولت انگلیس در بیانیه ای با ورود آن ها به این کشور مخالفت کرده بود.

پیش از این «گاوین ویلیامسون»، وزیر دفاع انگلیس اعلام کرد گروه شکنجه گر موسوم به بیتلز، بدترین بدترین ها هستند و هرگز حق ندارد به خاک انگلیس قدم بگذارند.

با فروپاشی گروه تروریستی داعش بسیاری از عناصر انگلیسی این گروه خواستار بازگشت به کشورشان شدند. این نخستین بار نیست که اعضای این گروه تروریستی با پوشش زنانه سعی در فرار از مناطق جنگی دارند.

   #داعش #انگلیس #سوریه #ترکیه #وزیر دفاع

محتوای خبر «فرار «سوسک» های معروف داعشی ناکام ماند» را در سایت «شما نیوز» ببینید