تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
قائم مقام وزیر نیرو با اشاره به اینکه ۵۰ میلیون دلار برای صنعت برق خوزستان در بودجه ۹۷ دیده شده گفت:از نظر شدت ریزگردها در اهواز شرایط بهمن ماه از سال گذشته شدید تر بوده، اما اقدامات انجام شده کمک کرد که آن بحران تکرار نشود. - 588612_214.jpg
به گزارش ایران اکونومیست به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)،ستار محمودی در جلسه شورای انسجام بخشی مدیران وزارت نیرو در اهواز گفت: سال گذشته شاهد مدیریت همکاران برق در استان بودم، نتیجه آن مدیریت ها این شد که بحران با آن عظمت با سربلندی پشت سرگذاشته شد.

وی ادامه داد: شرایط بهمن ماه امسال از سال گذشته از نظر شدت ریزگردها شدید تر بوده، تنها اقدامات انجام شده یک سال گذشته کمک کرد که آن بحران تکرار نشود و شبکه پایدار باشد.

محمودی تصریح کرد: برای عبور از بحران مدیریت ضربتی خوبی انجام شده، اما باید این مدیریت با رفع نواقص تداوم داشته باشد و مدیریت استان و وازرت نیرو همکاری خود را افزایش دهند.

در این نشست مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان گفت: در سه یا چهار سال آینده برق خوزستان از لیست نگرانی های وزارت نیرو خارج می شود.

محمود دشت بزرگ اظهارداشت: با پیگیری های صورت گرفته مدیریت استان 50 میلیون دلار برای صنعت برق خوزستان در بودجه 97 دیده شده است که کمک بزرگی به این صنعت در استان است.

وی افزود: اگر شرایط فراهم شود در سه یا چهار سال آینده برق خوزستان از لیست نگرانی های وزارت نیرو خارج می شود.

دشت بزرگ گفت: با اقدامات انجام شده مانند تعویض مقره ها، پوشش RTV و شستشوی مداوم تجهیزات امسال یک مورد خاموشی هم نداشتیم، ادامه دادن این اقدامات نیازمند همکاری همه سازمان های درگیر و تامین بودجه لازم است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان، ادامه داد: با توجه به کاهش شدید بارندگی و تاثیر آن بر میزان ورودی آب سدها و تولید برق نیروگاه های برق آبی لازم است که به سمت روش های جایگزین تجدیدپذیر نیروگاه های بادی و خورشیدی حرکت کنیم.

وی افزود: شستشوی تجهیزات نیاز به تامین بودجه 110 میلیاردی دارد، با وجود همه صرفه جویی ها، تامین مالی نشدیم که این انتظار وجود دارد مشکلات مالی برطرف شود.

   #خوزستان #وزارت نیرو #اهواز

محتوای خبر «بحران برق در اهواز تکرار نشد» را در سایت «اکونومیست» ببینید