تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
علیپور: طبیعی است یکسری ها مرا باور نکنند / تیم ملی، انگیزه ام را ۱۰ برابر کرد! بالاخره اتفاق افتاد. بالاخره علی علیپور مزد زحمات و زندگی بدون حاشیه خود را گرفت و به تیم ملی دعوت شد. به گزارش فرتاک ورزشی،

بالاخره اتفاق افتاد. بالاخره علی علیپور مزد زحمات و زندگی بدون حاشیه خود را گرفت و به تیم ملی دعوت شد. او یک روز قبل از بازی مقابل نسف قرشی ازبکستان متوجه شد مورد توجه کارلوس کی روش قرار گرفته و به تیم ملی دعوت شده است.

همین خبر روحیه اش را بالا برد تا علی علیپور ۲ گل زیبا در لیگ قهرمانان آسیا بزند. شنیدن تازه ترین حرف های مهاجم گلزن پرسپولیس خالی از لطف نیست.

*می خواهیم از جای دیگری آغاز کنیم. از همان شادی خاص تو، اینکه روی پیراهن خودت نوشته بودی عاشق پرسپولیس هستی؟

من برای پرسپولیس زندگی می کنم و عاشق این باشگاه و هوادارانش هستم. این پیراهن به من انرژی می دهد و باعث می شود بهتر کار کنم.

*گفته ای انتقادات زیادی را خودت و کادرفنی پرسپولیس تحمل کردید تا به اینجا رسیدی؟

گلایه ای ندارم. به هر حال من علی علیپور جوان بودم که کسی شناختی از من نداشت، به پرسپولیس آمدم که یکی از بزرگترین باشگاه های آسیاست. طبیعی بود یکسری ها مرا باور نکنند. باید تلاش می کردم و زحمت می کشیدم تا خودم را نشان بدهم.

*چه کسانی به تو کمک کردند؟

واقعاً یکی، دو نفر نبودند. کادرفنی پرسپولیس، خانواده، اقوام، دوستان و مشاوران خوبم که اگر بخواهم اسم ببرم ممکن است یکی از قلم بیفتد.

*خب اسم یکی را ببر که به کسی برنخورد!

خدا رحمت کند هادی نوروزی را. آقاهادی کاپیتان ما بود و چون همزبان هم بودیم خیلی مرا نصیحت کرد. حتی خاطرم هست یک روز قبل از فوتش هم مرا کنار کشید و دقایقی خصوصی با من صحبت کرد. البته همان طور که گفتم خیلی ها بودند؛ آقای برانکو، محسن بنگر، مهرداد کفشگری، عالیشاه و خیلی ها که واقعاً نمی توانم اسم ببرم. همه همبازیانم که همین الان هم کنارم هستند و به من کمک می کنند.

*با کاپیتان های پرسپولیس هم همیشه رابطه خوبی داشتی؟

بله، همین الان سیدجلال حسینی یک کاپیتان واقعی است. حسین ماهینی هم همین طور. از این دو عزیز هم خیلی راهنمایی می گیرم و سعی می کنم هرکس نکته ای به من گوشزد کرد آویزه گوش خودم کنم.

*به یکی، دو روز قبل از بازی با نسف قرشی برگردیم. خبر رسید که به تیم ملی دعوت شدی. چه احساسی داشتی؟

شگفت انگیز بود. خانواده ام خیلی خوشحال شدند و باور کنید هنوز هم هیجان زده هستم. از آقای کی روش ممنونم که مرا دید و تمام تلاش خودم را به کار می گیرم که جواب اعتماد ایشان را بدهم.

*برانکو هم پس از بازی با نسف قرشی خیلی از تو تعریف کرد. نظری نداری؟

این لطف آقای برانکوست. من خیلی چیزها از ایشان یاد گرفتم و امیدوارم شاگرد خوبی برای ایشان باشم.

*خبر دعوت به تیم ملی چقدر به تو برای بازی با نسف قرشی روحیه داد؟

باور کنید انگیزه ام را 10 برابر کرد. احساس کردم باید ثابت کنم شایسته دعوت به تیم ملی هستم و خدا هم کمک کرد.

*حسابی هم روی دور افتادی! در لیگ برتر و آسیا چپ و راست گل می زنی و...

لطف خداست و کمک بچه های تیم. لازم می دانم تشکر ویژه ای از همبازیانم داشته باشم. همگی به من روحیه می دهند و واقعاً ممنون آنها هستم. فوتبال یک بازی گروهی است. اگر یکی گل می زند نتیجه تلاش جمع است، حتی آنهایی که روی نیمکت نشسته اند هم در آن دخیل هستند.

*برخی ها معتقدند می توانی در لیگ قهرمانان آسیا هم آقای گل شوی؟

به آقای گلی فکر نمی کنم!

*باورش کمی سخت است!

دروغ نمی گویم. راستش را بخواهید دنبال آقای گلی نیستم و احساس می کنم اگر تلاش کنم که مهره مؤثری برای تیم پرسپولیس باشم اتفاقات خوب هم خود به خود می افتد. شعار هم نمی دهم و همه مرا می شناسند. به رکوردهای انفرادی فکر نمی کنم!

*چرا؟!

چون تمرکز آدم را به هم می ریزد. همه بچه های ما این تفکر را دارند. در پرسپولیس فعلی همه می خواهیم همیشه پیروز شویم. برای کسب برد و شکست دادن حریف مبارزه می کنیم چون همه می دانیم پیراهن تیم بزرگ پرسپولیس را بر تن داریم و هواداران در هر مسابقه از ما توقع برد دارند.

*اسم هواداران وسط آمد. اگر در خانه مقابل الهلال بازی می کردید به فینال لیگ قهرمانان آسیا می رفتید؟

یک درصد هم شک نکنید! ما در خانه و استادیوم آزادی هر حریفی را می توانیم شکست بدهیم و یک گل از همه رقیبان جلو هستیم.

*ولی به هر حال ممکن است در مراحل بعدی باز به عربستان بخورید و بازی در زمین بی طرف و...

سخت است اما به قول آقای برانکو حالا در آسیا با تجربه تر شدیم. امیدوارم جوری در آسیا ظاهر شویم که باعث خوشحالی طرفداران شود چون هواداران پرسپولیس شایسته هر اتفاق خوشایندی هستند.

*به السد هم گل می زنی؟

نمی دانم. فرقی نمی کند چه کسی گل بزند. من یا هر کدام از بچه ها، مهم این است که پرسپولیس موفق شود. ما بازی سختی در قطر داریم و باید ششدانگ ظاهر شویم. البته همه بچه های تیم انگیزه و اعتماد به نفس بالایی دارند و امیدوارم یک نتیجه خوب رقم بخورد.

*راستی رفیق صمیمی ات گادوین منشا هم به نسف قرشی گل زد.

بله، خیلی خوشحالم که منشا گل زد و امیدوارم به السد هم بزند. او مهاجم زحمتکش و فوق العاده ای است.

انتهای پیام/

   #پرسپولیس #لیگ قهرمانان #لیگ قهرمانان آسیا #هواداران پرسپولیس #کارلوس کی روش #گادوین منشا #لیگ برتر #برانکو #حسین ماهینی #خانواده

محتوای خبر «علیپور: طبیعی است یکسری ها مرا باور نکنند / تیم ملی، انگیزه ام را ۱۰ برابر کرد!» را در سایت «فرتاک ورزشی» ببینید