تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
دو عنصر انگلیسی داعش که به بیتلز معروف هستند حین فرار با لباس زنانه بازداشت شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پایگاه اینترنتی دیلی میل؛ دو عنصر انگلیسی گروه تروریستی داعشکه به واسطه جدا کردن سر مخالفان به «بیتلز» (سوسک ها) شهرت یافته بودند در تلاشی ناموفق حین فرار شبانه از مرزهای سوریه با لباس و برقع زنانه شناسایی و بازداشت شدند.

«الکساندا کوتی» ۳۴ ساله و «الشافی الشیخ» ۲۹ ساله از آخرین اعضای خارجی داعش هستند. آن ها در حالی که لباس زنانه به تن داشتند و چهره خود را با برقع (حجاب چهره) پوشانده بودند، در صدد فرار از مناطق جنگی سوریه و ورود به خاک ترکیه بودند که توسط نیروهای کُرد شناسایی و دستگیر شدند.

آنها در بریدن سرهای دو خبرنگار آمریکایی به نام های «جیمز فولی» و «استیون ساتلاف» در سال ۲۰۱۴ دست داشتند و مدتی در بازداشت نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا به سر می بردند.

به گفته مقامات کُرد، این دو عنصر انگلیسی داعش ماه گذشته با پرداخت رشوه موفق به فرار شده بودند. آنها سعی داشتند با ورود به خاک ترکیه به مسیر خود برای سفر به انگلیس ادامه دهند. این در حالی بود که دولت انگلیس در بیانیه ای با ورود آنها به این کشور مخالفت کرده بود.

پیش از این «گاوین ویلیامسون»، وزیر دفاع انگلیس اعلام کرد گروه شکنجه گر موسوم به بیتلز، بدترین بدترین ها هستند و هرگز حق ندارد به خاک انگلیس قدم بگذارند.

با فروپاشی گروه تروریستی داعش بسیاری از عناصر انگلیسی این گروه خواستار بازگشت به کشورشان شدند. این نخستین بار نیست که اعضای این گروه تروریستی با پوشش زنانه سعی در فرار از مناطق جنگی دارند.

   #انگلیس #داعش #ترکیه #سوریه #وزیر دفاع

محتوای خبر «فرار «سوسک» های معروف داعشی با لباس زنانه ناکام ماند» را در سایت «دانا» ببینید