تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
ساماندهی وضعیت زندانیان بلاتکلیف با جدیت پیگیری می شود دکترجهانگیر گفت: مهمترین برنامه ها در این سفر، افتتاح ۵ پروژه جدیدالاحداث است که شامل، اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی، کانون اصلاح و تربیت، اندرزگاه ویژه نسوان و همچنین آسایشگاه سربازان و آشپزخانه صنعتی خواهد بود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری برنا، رئیس سازمان زندان ها در سفر استانی به قم با بیان اینکه برنامه های متعددی در زمینه حرفه آموزی آموزشی درمانی و بهداشت در زندان ها برای زندانیان انجام میشود گفت: برنامه های آموزشی از دوره ابتدایی و سواد آموزی تا مدارج دانشگاهی و بخش اشتغال زندانیان نیز با جدیت پیگیری و در حال انجام است.
وی ادامه داد: با توجه به رهنمود های مقام معظم رهبری و تاکیدات موکد رئیس قوه قضاییه در خصوص مبارزه با آسیب های اجتماعی زمینه های ارائه خدمت به خانواده زندانیان از موارد اولویت دار است، چرا که یکی از مهمترین زمینه های که می تواند تمام ابعاد زندگی هر خانواده را تحت تاثیر قرار دهد زندانی بودن سرپرست خانواده است این امر به تنهایی زمینه ساز بروز آسیب های اجتماعی فراوانی خواهد بود.
دکترجهانگیر افزود: با مجاهدت ها و تلاش های همکاران ما در سراسر کشور آمار متهمین در زندان ها روز به روز کاهش یافته است.
رئیس سازمان زندان ها اضافه کرد: در دادگستری استان قم نیز با فعالیت ها و اقدامات رئیس کل دادگستری استان و مجموعه قضایی قدم های بزرگی در خصوص کاهش جمعیت کیفری برداشته شده است و آمار زندانیان در این استان در سطح پایین تری قرار دارد.
دکترجهانگیر با تأکید بر ساماندهی وضعیت زندانیان بلاتکلیف گفت: با وجود کمبود کادر انسانی و منابع مالی همکاران ما به صورت جهادی و با کار مضاعف مشغول فعالیت هستند.
وی از افتتاح کانون اصلاح و تربیت نوجوانان خبر داد و تصریح کرد: در این بخش نوجوانان تحت آموزش های ویژه قرار می گیرد l. ند تا از زمینه تکرار جرم جلوگیری شود.
رئیس سازمان زندان ها خاطرنشان کرد: کار ویژه ای برای محکومان مالی و نیازمند در سراسر کشور انجام می شود و این امور از طریق ستاد دیه و خیرین پیگیری می شود. همچنین در چند وقت گذشته بیش از هزار نفر از کسانی که دارای محکومیت بودند، اما پس از پایان حبس، به دلیل بدهی امکان جبران خسارت نداشتند با پیگیری های صورت گرفته از زندان، آزاد شدند.
رئیس دفتر بازرسی ویژه قوه قضائیه در پایان خاطرنشان کرد: مهمترین برنامه ها در این سفر، افتتاح ۵ پروژه جدیدالاحداث است که شامل، اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی، کانون اصلاح و تربیت، اندرزگاه ویژه نسوان و همچنین آسایشگاه سربازان و آشپزخانه صنعتی خواهد بود.

   #خانواده #دادگستری #مقام معظم رهبری #قوه قضائیه #اشتغال

محتوای خبر «ساماندهی وضعیت زندانیان بلاتکلیف با جدیت پیگیری می شود» را در سایت «خبرگزاری برنا» ببینید