تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
چطور یک روز خود را در آنکارا سپری کنید؟

آنکارا پایتخت ترکیه است و با جاذبه های گردشگری و تاریخی متعددی نظیر مقبره مصطفی کمال آتاتورک، گالری سِر مدرن، بازار چیکریچیلر یوکوشو و... پذیرای گردشگران است.

مقاله های مرتبط:

ترکیه، به اندازه معماری سنگی بازسازی شده با سقف شیشه ای، تحسین هر بیننده ای را به همراه خواهد داشت. منوی این رستوران با غذاهای سنتی ترکی و عثمانی، بازتابی از معماری داخلی آن است.

۵. در موزه تمدن های آناتولی با تاریخ ترکیه آشنا شوید

آنکارا

«موزه تمدن های آناتولی» (Museum of Anatolian Civilizations) یکی دیگر از جاذبه های دیدنی در محله قدیمی آنکارا به شمار می رود که در ساختمان بازسازی شده بازار سابق عثمانی «محمود پاشا» قرار دارد. نمایشگاه های فوق العاده ای در موزه وجود دارد که به موضوع باستان شناسی آناتولی از دوران پالئولیتیک تا نئولینیک، آشوری، هیتی، همچنین یونانی، رومی، بیزانسی، سلجوقی و امپراطوری عثمانی می پردازد. آثار این نمایشگاه ها از وسایل برنزی، طلایی، مرمری، نقره ای و شیشه ای است که به نیمه دوم اولین هزاره قبل از میلاد تعلق دارند و براساس ترتیب زمانی چیده شده اند.

۶. برای خرید به تونالی هیلمی بروید

آنکارا

خیابان «تونالی هیلمی» (Tunalı Hilmi) یکی از پرجنب و جوش ترین مراکز خرید آنکارا است که امکان معاشرت با مردم محلی را نیز به گردشگران می دهد، آن ها در کافه ها یا رستوران ها هستند یا برای خرید از یک مغازه به مغازه ی دیگر می روند. برندهای معروفی در این خیابان فعالیت می کنند، اما حتما از شعبه های بزرگ «بیمن» (Beymen) و «واکو» (Vakko) دیدن کنید که جزو برندهای مد لوکس در ترکیه محسوب می شوند.

۷. پارک کولو را از دست ندهید

آنکارا

پارک کولو (Kuğulu Park) برای مردم آنکارا به عنوان یک نوستالژی است و اکثر آن ها به قوهای حوض کوچک پارک، غذا داده اند. روی یکی از صندلی ها بنشینید تا هم خستگی در کنید و هم زندگی روزمره مردم بومی را مشاهده کنید.

۸. برای شام به تریلیه بروید

آنکارا

رستوران فوق مدرن دریایی «تریلیه» (Trilye)، از رستوران های معرکه این شهر است که علاوه بر دکوراسیون زیبا، منوی عالی نیز دارد. از غذاهای اژه ای و پیش غذاهای مدیترانه ای انتخاب کنید و در ادامه از تازه ترین صیدهای روز میل کنید که به شکلی فوق العاده کبابی شده اند. نوشیدنی های خوشمزه آن را نیز از دست ندهید.

   #آنکارا #رستوران #ترکیه #نمایشگاه #پایتخت

محتوای خبر «چطور یک روز خود را در آنکارا سپری کنید؟» را در سایت «کجارو» ببینید