تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
"جوانه گندم" خواص شگفت انگیزی دارد که در درمان طیف گسترده ای از بیماریها، مصارف زیادی دارد؛ از جوانه گندم به دلیل کاربردها و خواص متعدد و شگفت انگیز آن به "اکسیر جوانی" یاد می شود. به گزارش عصر امروز؛ "جوانه گندم" از جمله خوراکیهای بسار پرخاصیت و شگفت انگیز است که باید بیشتر در لیست غذایی خانواده قرار گیرد.


زمانیکه گندم، جوانه می زند ، تغیرات شیمیایی آن باعث می شود که املاح و ویتامین های آن افزایش یابد ؛ جوانه گندم حاوی قندهای ساده گلوکز ، ویتامینهای A , B1 , B6 , B12 , E است و اسید فولیک ، فسفر ، روی ، کلسیم ، سلنیوم و منیزیم مناسبی دارد .


خواص شگفت انگیز جوانه گندم


طبیعت جوانه گندم گرم و خشک است و مصرف روزانه جوانه گندم به رفع کم خوابی و تقویت حافظه کمک می کند و باعث خون رسانی بهتر به مغز و سیستم عصبی می شود .


مصرف جوانه گندم حالت ارتجاعی رگ ها را حفظ می کند ؛ می توانید هر روز صبح یک قاشق غذاخوری جوانه گندم را خوب بجوید یا در طول روز با سالاد یا غذا میل کنید .


سلنیوم ، ویتامین E و منیزیم موجود در جوانه گندم باعث حذف رادیکالهای آزاد و تقویت سیستم ایمنی و فعالیت مغز می شود ؛ بهتر است در تمامی سنین علی الخصوص در بزرگسالی در تهیه سالاد و غذاها و نوشیدنی ها از جوانه گندم استفاده کنید .


جوانه گندم در ریزش مو، ترمیم موهای آسیب دیده و رفع شوره سر موثر است .


پودر جوانه گندم به همراه شیر کم چرب می تواند ماسک صورت خوبی برای شما باشد و از چروک شدن پوست جلوگیری می کند.


جوانه گندم باعث هضم غذا در روده و معده می شود چون حاوی فیبر و آب است باعث دفع کامل مدفوع و پیشگیری از سرطان روده می شود .


جوانه گندم سیستم بینایی را تقویت می کند و اختلالات قاعدگی و ضعف تخمک گذاری زنان را بهبود می بخشد و برای رفع خستگی و بهبود وضع جسمانی بسیار موثر است .


مجوانه گندم، معجزه گر و اکسیر جوانی است و باعث افزایش تولید اسپرم در مردان می شود.


برای درمان ضعف جنسی مردان مفید است و باعث تنظیم فشار خون میشود همچنین برای بیماران عفونی بسیار موثر است .


برای خون سازی مفید است و کسانیکه سوء تغذیه دارند و منع استفاده از سبزی ، میتوانند از جوانه گندم استفاده کنند .


طرز استفاده از جوانه گندم


می توانید جوانه گندم را به سالاد یا ماست اضافه و میل کنید همچنین در پخت سوپ می توانید از آن بهره ببرید یا می توانید آن را چرخ کرده و در تهیه انواع غذاها استفاده کنید .


همچنین می توانید جوانه گندم را خشک و آسیاب کرده و در پخت شیرینی و کیک ها استفاده کنید؛ خشک شده آن را به عنوان ماسک مخلوط با آب یا شیر کم چرب برای پوست استفاده کنید .


روش تهیه جوانه گندم


200 گرم گندم را تمیز کرده و دو روز خیس کنید و هر روز آب را عوض کنید، داخل ظرفی شبیه آبکش ریخته و یک پارچه نمدار تمیز روی آن قرار دهید؛ تا زمانیکه تمام گندم ها جوانه نزده روی آن آب بپاشید و همیشه پارچه باید نمدار باشد و وقتی حدود پنج میلیمتر جوانه زد داخل یخچال نگهداری و مصرف کنید .


دکتر مهدی فهیمی؛ متخصص طب سنتی

   #طب سنتی #سرطان #خانواده #تغذیه

محتوای خبر «چرا جوانه گندم اکسیر جوانی است + خواص و اثرات» را در سایت «عصر امروز» ببینید