تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
هزینه سفر به چین چقدر است؟

چین یکی از در دسترس ترین مقاصد گردشگری خارجی برای ما ایرانی ها است. در این مقاله می توانید درباره هزینه سفر به پکن بخوانید.

مقاله مرتبط:

تنها چند کشور در دنیا وجود دارد که دارای فرهنگی شبیه به کشور چین هستند. چین کشور تضادها است. کشوری که هنگ کنگ را در دل خود دارد و همچنین مناطق کاملا روستایی و توسعه نیافته در بخش های غربی. چین چیزی بین یک کشور توسعه یافته و در حال توسعه است. تغییرات سریعی که در این کشور رخ می دهد، مردم کنجکاو را از سراسر جهان جذب چین کرده است، و حالا زمان خوبی است تا خود را مهمان این فرهنگ شگفت انگیز کنید و برای کشف این سرزمین دیدنی دست به کار شوید. هر روزی که نو می شود، از چین یک کشور جدید می سازد. در حالیکه آلودگی بسیاری از شهرهای بزرگ چین آزاردهنده است، حومه شهر و غذاها باورنکردنی هستند. این مقاله راهنمای هنگ کنگ و ایران و کشورهای دیگر، بالاتر خواهد بود. یک ساندویچ سبک غربی می تواند حدود ۴۰ یوان باشد و یک فنجان قهوه هم به همین نسبت قیمت بالایی دارد.

از آنجا که غذا خیلی ارزان است، نیازی نیست خودتان غذا بپزید. هیچ چیز بهتر از خوردن غذاهای خیابانی و رستوران ها نیست. علاوه بر این، حتی اگر تصمیم به آشپزی داشته باشید، متاسفانه بسیاری از هاستل ها حتی آشپزخانه هم ندارند. بنابراین، پخت غذا چیزی نیست که توصیه کنیم. شاید بهتر باشد مواد غذایی خشک مانند خرما و آجیل همراه خود ببرید. اما اگر به هر دلیل بخواهید مواد غذایی را خودتان تهیه می کنید بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ یوان هزینه خواهید کرد.

هزینه حمل و نقل در چین

چین

چین ممکن است کشوری بزرگ باشد، اما جابه جایی از یک مکان به مکان دیگر در آنجا آسان و ارزان است. اتوبوس محبوب ترین وسیله سفر در این کشور است و معمولا هزینه ای بین ۱٫۵۰ تا ۳ یوان برای جابه جایی درون شهری دارد. شهرهای بزرگ دارای سیستم های زیرزمینی حمل و نقل گسترده ای هستند که کمتر از ۶ یوان برای هر مسیر هزینه دارند. کرایه تاکسی از حدود ۶ یوان شروع می شود. بلیط قطار سریع السیر پکن به شانگهای حدود ۵۴۵ یوان برای کلاس دو، حدود ۹۳۰ یوان برای کلاس یک و حدود ۱۸۰۰ یوان برای VIP است. برای مسیرهای طولانی تر، مسیر یک روزه، صندلی کلاس دو حدود ۴۴۵ یوان و صندلی کلاس یک ۵۴۰ یوان هزینه دارد.

برای قطارهای شبانه، به یاد داشته باشید که تخت پایین معمولا ارزان تر است، چون فاصله نزدیک تری به سر و صدا دارد. اتوبوس ها عموما ارزان تر از قطار هستند، به عنوان مثال سفر ۹ ساعته به پکن تا آنشان ۱۹۰ یوان است، در حالیکه قطار بین ۲۳۰ تا ۹۶۵ یوان هزینه دارد. اتوبوس دو ساعته از پکن تا تیانجین ۲۷ تا ۴۱ یوان است و قطار با سریع السیر حدود ۶۵ یوان است. سفر از شانگهای به هانگژو ۲٫۵ ساعت با اتوبوس طول می کشد و ۷۵ یوان است، در حالی که قطار ۹۵ یوان. خطوط هوایی زیادی در چین وجود دارد، که شامل ایر چاینا و خطوط شرقی، جنوبی و جنوب غربی است.

هزینه بازدید از جاذبه ها در چین

چین

به طور کلی، بازدید از جاذبه ها در چین مقرون به صرفه است، حتی جاذبه های محبوب مانند دیوار بزرگ چین یا شهر ممنوعه زیر ۶۸ یوان هزینه دارد. با اینکه دیوار بزرگ هرگز نتوانسته در مقابل مهاجمان بایستد، زیبا و دیدنی است و هزینه بازدید آن تنها ۴۸ یوان و شهر ممنوعه ۶۸ یوان است. معابد، جاذبه های کوچک تر قیمت بسیار مناسبی دارند و هزینه ای حدود ۱۴ یوان دارند.

در حالیکه بازدید از جاذبه ها و معابد کمتر از ۷۰ یوان هزینه دارند، قیمت ها برای فعالیت های فضای باز به طور متوسط حدود ۲۰۵ یورو است. به عنوان مثال، سفر به کوهستان جید دراگن (Jade Dragon Snow Mountain) حدود ۱۷۵ یوان هزینه بر می دارد. بازدید از دره جیوژایگو ۴۰۵ یوان و گذراندن سه روز در کوه های وویی (Wuyi) در استان فوجیان ۲۷۰ یوان و کوه های زرد در استان آنهویی ۲۵۰ یوان هزینه دارند.

بودجه پیشنهادی روزانه در چین

چین

۲۱۰ تا ۲۸۰ یوان | ۳۰ تا ۴۰ دلار

توجه داشته باشید این یک بودجه پیشنهادی است؛ با در نظر گرفتن اینکه شما در هاستل اقامت دارید، غذای مناسب و کم بخورید، بیشتر غذا ها را خودتان تهیه کنید و از حمل و نقل عمومی استفاده کنید، تخمین زده شده است.

   #چین #اتوبوس #دیوار #مقاله #یورو #رستوران