تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
عقیق:به نقل از روابط عمومی مدیریت فرهنگی هنری منطقه چهار و فرهنگسرای اشراق، مراسم رونمایی از کتاب «چمروش» روایت زندگی خلبان مدافع حرم کمال شیرخانی به قلم شهلا پناهی صبح امروز در این فرهنگ سرای اشراق برگزار شد.

محمدی از همرزمان شهید شیرخانی در این مراسم اظهار داشت:شهید کمال را نمی توان در یک یا چند جلسه توصیف کرد او در مرحله او یک انسان کامل بود. بزرگ ترین خصوصیت شهید کمال اخلاق حسنه او بود، همیشه لبخندی شیرین بر لب داشت حتی در سخت ترین شرایط نبرد و مأموریت ها خنده از لبانش محو نمی شد فردی دلسوز نسبت به نظام و ولایت بود. او برای آرمان های مقدس اسلام سنگ تمام می گذاشت.

محمدی افزود: در منطقه حلب در یک عملیات برای اولین بار پهپادی را برای اجرای مأ موریت به همراه آورد تا قبل از آن فرماندهان با نوع مأموریت و کارآیی این پرنده آشنا نبودند. او مدتی مقاومت کرد تا موافقت فرماندهان را برای اجرای مأموریت پهپاد بگیرد. همان زمان که او تلاش می کرد که اجازه فرماندهان را بگیرد در منطقه دیگری در سوریه خواهان این مأموریت بودند اما او در حلب ایستاد تا فرماندهان را اقناع کند. متقاعدشان کرد و بعد دیدیم که چه برکاتی هم داشت. مأموریت این پرنده با تلاش های شبانه روزی آقا کمال که تا آن زمان ناشناخته بود شناخته شد و از آن به درستی استفاده شد.

علی محمدی از دیگر همرزمان شهید کمال شیرخانی نیز گفت: در مورد شهید صحبت کردن بسیار سخت است آنها آسمانی هستند و ما زمینی؛ شهدایی که قدرشان را خدا فقط می داند.

وی افزود:موقعی که کمال به عنوان مربی و خلبان پهپاد در منطقه حاضر بود خیالم آسوده بود چرا که نشاندن یا هدایت پرنده چموشی که در سرما و گرما، برف و باران، در ارتفاع 100 یا 200 متر باید حفظ کنی کار بسیار سختی است او بسیار دقیق بود یک روز وقتی داشت هواپیما را هدایت می کرد از پشت چشمانش را گرفتم او با اعتماد به نفسی که داشت همان روند را ادامه داد و هدایت را منقطع نکرد او یک بار هم هواپیما را به زمین نزد می گفت بیت المال است و باید مراقب باشیم.

سیدحسن انتظاری از جانبازان مدافع حرم و همرزمان شهید کمال شیرخانی با بیان اینکه از ابتدای ورودم به سپاه در کنار شهید کمال بودم گفت: او منبع روحیه، همت، تلاش و اخلاص بود یکی از کسانی بود که بنیان گذار پهپاد در نیروی سپاه بود. تلاش او باعث شد به نتیجه برسیم.

در این مراسم پناهی روایتگر زندگی شهید شیرخانی در کتاب چمروش در سخنانی اظهار داشت: برای حضور فعال در جبهه فرهنگی به خود واجب دانستم سرباز مدافع حرم حضرت زینب در این جبهه باشم قطعا کمی و کاستی هایی هم داشتم اما تمام تلاشم را کردم.

وی به کتاب های پیشین خود با عنوان چشمان یعقوب و رفیق مثل رسول اشاره کرد و گفت: وقتی که سال 94 تصمیم گرفتم کار نوشتن را آغاز کنم دلم می خواست در کنار حسنات سربازان مدافع حرم نبوغ و استعداد بالای بچه های نیروی قدس هم اشاره کنم. مهم بود که در کتاب هایم مواردی را بیان کنم که نسل جوان بدانند فردی که در سوریه می جنگد فقط یک نفر نیست فرمانده ای است که دارای تخصص متعددی است.

پناهی در پایان سخنان خود گفت: حسن خلق، صبوری و محبت بیش از اندازه همسر شهید شیرخانی واقعا مثال زدنی است. او در میان این قصه صبوری به خرج داد . برای نام کتاب با یکی از دوستان شهید مشورت کردم و «چمروش» انتخاب شد پرسیدم به چه معنی است گفتند به معنی پرنده ای که محافظ آسمان ایران است.


منبع:تسنیم

   #سپاه #سوریه #رونمایی #همسر #مراسم رونمایی #بیت المال

محتوای خبر «شهیدی که برای اولین بار در حلب از پهپاد رونمایی کرد!» را در سایت «عقیق» ببینید