تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
علامه کاشف الغطاء نابغه به تمام معنا در علم کلام بود

اقتصاد ایران: عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: رودیکرد کلامی علامه کاشف الغطا، تمدن گرایی است و از هر نکته اخلاقی و دینی در آثار خود تفسیر تمدنی ارائه می کرد.

به گزارش خبرگزاری اقتصاد ایران، حجت الاسلام والمسلمین محمد تقی سبحانی در پیش همایش کنگره بین المللی علامه شیخ محمد حسین کاشف الغطاء که با موضوع بررسی اندیشه های کلامی ایشان در سالن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در قم برگزار شد اظهار کرد: علامه شخصیتی است که زبان، قوم و منطقه را درنوردیده است و خود را به عنوان عالم فرا منطقه ای معرفی کرده و آنچنان به آثار ادبی مسلط است که بارها از آن نام می برد.

عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی عنوان کرد: علامه، شخصیت نجفی و عراقی نیست او در همه محیط ها و مناطق، اهل تعامل بوده و محدود در مرز و مکان واحد نبوده است؛ او فردی کلامی و متکلم و این از خصوصیات او است و احیاگر سنت امامیه است.

سبحانی گفت: علامه، نابغه به تمام معنا در علم کلام است اما این دانشمند به صحنه عمل می آید و با نگرانی جوانان را دستگیری می کند.

عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی عنوان کرد: عصر کاشف الغطاء از پرمخاطره ترین مسائل مانند نفوذ استکبار، نفوذ اسرائیل و تفکر الحادی است و عصری است که جوانان در امتداد و ذخیره انواع تفکرات مارکسیست قرار داشتند.

استاد حوزه علمیه قم افزود: ایشان خود را ناجی می داند و سعی می کند جامعه ای که در گرداب قرار دارد، نجات دهد. کسی که می تواند فقیه باشد، اما به عنوان دانشمند کلامی به میدان می آید. او شخصیتی جهانی و با همه صاحبان اهل علم و ادیان مختلف نشست و برخاست داشت و با همه بحث و تبادل نظر می کرد و در عین حال استفاده از آنها، نظرات آنها را دقیق نقد می کرد.

   #حوزه علمیه #اسرائیل

محتوای خبر «علامه کاشف الغطاء نابغه به تمام معنا در علم کلام بود» را در سایت «اکو نیوز» ببینید