تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
نشست خبری و مراسم رونمایی پوستر «سومین جشنواره هنری و همایش بین المللی حقوق بشر آمریکایی» با حضور دکتر اسماعیل آجرلو دبیر این جشنواره برگزار شد.
به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو نشست خبری «سومین جشنواره هنری و همایش بین المللی حقوق بشر آمریکایی» روز شنبه (۲۳ دی ماه) و با محوریت نقض حقوق بشر توسط ایالات متحده آمریکا در محل خبرگزاری فارس برگزار شد.

در ابتدای این نشست خبری، میهمان مراسم «شیخ عبدالله صالح» جانشین دبیرکل جمعیت عمل اسلامی بحرین به ایراد سخن پرداخت. وی در خصوص انقلاب بحرین و یمن گفت: این انقلاب ها ادعا های دروغین آمریکا برای دفاع از حقوق بشر را آشکار ساخت. دخالت های آمریکا و عربستان سعودی برای سرکوب قیام ملت بحرین بسیار واضح و روشن است به طوری که وزیر دفاع آمریکا یک روز قبل از دخالت عربستان در بحرین و یمن به ریاض سفر کرد.

در ادامه این نشست دکتر اسماعیل آجرلو دبیر سومین جشنواره هنری و همایش بین المللی حقوق بشر آمریکایی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص لزوم «افشای حقوق بشر آمریکایی» و نامگذاری هفته دوم تیرماه هر سال به این نام، گفت: دبیرخانه پویش مردمی افشای حقوق بشر آمریکایی با همکاری موسسات و نهاد های مردمی و در راستای ارتقا آگاهی ها و فرهنگ عموم مردم ایران و جهان در زمینه حقوق بشر و از طرفی معرفی چهره واقعی مدعیان جهانی حقوق بشر با استفاده از آثار هنری، سومین جشنواره بین المللی حقوق بشر آمریکایی را در سطح ملی و بین المللی با ساختار دبیرخانه مردمی و غیردولتی برگزار می نماید.

وی افزود: هدف اصلی این جشنواره نمایان ساختن نقض حقوق بشر توسط آمریکا با استفاده از قالب های هنری و با محوریت تولید محصولات هنری است. همانطور که می دانید نقض حقوق بشر توسط آمریکا تنها نسبت به مردم کشور ما نبوده بلکه تمام مردم دنیا با این موضوع درگیر هستند.

آجرلو اظهار داشت: موضوع این جشنواره موضوع بین المللی است و رسالت تمام هنرمندان و اهالی فرهنگ و رسانه این است که آزادانه مطالب خود را در خصوص نقض حقوق بشر توسط آمریکا ارائه کنند چراکه بزرگ ترین ناقضان حقوق بشر آمریکا و کشور های غربی هستند.

وی افزود:موضوعات محوری و عمومی این جشنواره عبارت است از نقض حقوق بشر در درون آمریکا، اقدامات ضد حقوق بشری آمریکا نسبت به ملت ایران، اقدامات ضد حقوق بشری آمریکا در سطح جهان، جنایات، ترور و قطعنامه های آمریکایی، جنگ های آمریکایی، دموکراسی آمریکایی، حقوق بشر در آمریکا، تبعیض آمریکایی و ...

آجرلو در ادامه صحبت های خود گفت: ما در این جشنواره دو گرایش اصلی هنری و ادبی را فراخوان کرده ایم. گرایش های هنری شامل موشن گرافیک، اینفوگرافیک، پوستر و کاریکاتور است و رقابت میان هنرمندان داخلی و بین المللی در این گرایش های هنری به انجام خواهد رسید. بخش ادبی جشنواره ویژه رقابت هنرمندان داخلی و در دو قالب شعر هجو و داستان کوتاه است که گرایش های ملی این جشنواره را تشکیل می دهند.

وی اظهار داشت: همچنین بخش جنبی جشنواره نیز شامل تولید کلیپ های تصویری برای موسیقی های منتخب انقلابی و ضد استکباری و همچنین تولید اپلیکیشن های موبایلی و صفحات مجازی است.

آجرلو با اشاره به مهلت ارسال آثار گفت: مهلت ارسال آثار تا ۱۵ اردیبهشت ۹۷ خواهد بود و مراسم اختتامیه و همایش اصلی در تیرماه ۱۳۹۷ و همزمان با هفته حقوق بشر آمریکایی برگزار خواهد شد.

وی در پایان ازموسسات مردمی، نهاد ها و گروه ها از جمله حوزه هنری، معاونت فرهنگی سازمان بسیج، سازمان فضای مجازی سراج، خبرگزاری فارس و مجمع جهانی تقریب مذاهب و همچنین موسسات مردم نهاد صیانت از حقوق شهروندی و عهدنو به منظور حمایت از برگزاری این جشنواره تقدیر و تشکر کرد.

در پایان نیز مراسم رونمایی از پوستر و تیزر سومین دور جشنواره هنری و همایش بین المللی حقوق بشر آمریکایی با حضور دکتر اسماعیل آجرلو (دبیر جشنواره)، شیخ عبدالله صالح (جانشین دبیرکل جمعیت عمل اسلامی بحرین)، پیام تیرانداز (مدیرعامل خبرگزاری فارس) برگزار شد.

   #حقوق بشر #بحرین #هنرمندان #رونمایی #مراسم رونمایی #مقام معظم رهبری #نشست خبری #فضای مجازی #وزیر دفاع #شعر

محتوای خبر «فراخوان سومین جشنواره هنری و همایش بین المللی حقوق بشر آمریکایی اعلام شد» را در سایت «خبرگزاری دانشجو» ببینید