تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
لیورپول ۴ - منچسترسیتی ۳ ؛ تسلیم شدن گواردیولا در ۱۰ دقیقه ی طوفانی تیم فوتبال لیورپول در حساس ترین بازی هفته بیست و سوم رقابتهای لیگ برتر انگلیس برابر منچسترسیتی پیروزی باور نکردنی ۴ بر ۳ را کسب کرد و نخستین باخت صدرنشین لیگ جزیره را رقم زد.

تیم های فوتبال لیورپول و منچسترسیتی روز یکشنبه حساس ترین بازی هفته بیست و سوم رقابت های لیگ برتر انگلیس را در ورزشگاه آنفیلد برگزار کردند که در پایان لیورپول صدرنشین لیگ جزیره را با نتیجه ۴ بر ۳ شکست داد.

نیمه نخست این بازی حساس یک بر یک مساوی خاتمه یافت. الکس چامبرلین در دقیقه ۹ با ضربه دقیق خود به زاویه مخالف دروازه سیتی را باز کرد.

شاگردان منچسترسیتی که نمی خواستند بازنده به رختکن بروند در دقیقه ۴۱ توسط لروی سانه کار را به تساوی کشاندند. این بازیکن از زاویه بسته دروازه لیورپول را باز کرد.

منچسترسیتی نیمه دوم را خوب شروع کرد اما به ناگاه پرسینگ لیورپول توفانی در آنفیلد به پا کرد و بهت پپ گواردیولا را بدنبال داشت.

روبرتو فیرمینو در دقیقه ۵۹ روی اشتباه مدافع سیتی با یک ضربه فنی دروازه این تیم باز کرد. یک دقیقه بعد اشتباه مدافع منچسترسیتی باعث شد سادیو مانه در موقعیت گلزنی قرار گیرد اما توپ او به تیر دروازه اصابت کرد.

مانه البته در دقیقه ۶۲ یک گل زیبا را به ثمر رساند. اشتباه اوتامندی باعث شد محمد صلاح صاحب توپ شود و پاس او مانه را در موقعیت گلزنی قرار داد تا این بازیکن گل سوم لیورپول را به ثمر برساند.

اشتباهات منچسترسیتی تمام شدنی نبود و در دقیقه ۶۸ ادرسون دروازه بان این تیم که از محوطه جریمه خارج شده بود توپ را خوب دفع نکرد تا محمد صلاح در میانه میدان صاحب توپ شود و از همان فاصله دروازه را باز کند.

منچسترسیتی در دقیقه ۸۲ یکی از این گل ها را پاسخ داد. برناردو سیلوا که جانشین رحیم استرلینگ شده بود در دقیقه ۸۴ این گل را به نام خود ثبت کرد.

شاگردان گواردیولا که خود را پیدا کرده بودند در دقیقه ۹۱ توسط ایلکای گوندوگان به گل سوم هم رسیدند. بلافاصله بعد از این گل ضربه آگوئرو به شکلی خطرناک از کنار دروازه لیورپول به خارج رفت. آگوئرو در دقیقه ۹۴ با ضربه شیرجه ای خود نفس هواداران لیورپول را در سینه حبس کرد ولی ضربه به شکلی عجیب گل نشد.

بدین ترتیب گواردیولا و شاگردانش که ۲۲ هفته بدون باخت را پشت سر گذاشته بودند با شکستی سنگین آنفیلد را ترک کردند. این پنجمین باخت پپ گواردیولا برابر یورگن کلوپ بود.

منچستر سیتی با ۶۲ امتیاز صدرنشین لیگ برتر انگلیس است و لیورپول با ۴۷ امتیاز در رده سوم قرار گرفت.

   #لیورپول #انگلیس #لیگ برتر #ضربه فنی

محتوای خبر «لیورپول ۴ - منچسترسیتی ۳ ؛ تسلیم شدن گواردیولا در ۱۰ دقیقه ی طوفانی» را در سایت «یک ورزش» ببینید