تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
795546_302.jpg

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: متأسفانه دولت هنوز به هیچ یک از زلزله زدگان کمک بلاعوضی را که وعده داده بود محقق نکرده است.

به گزارش تسنیم، سید پرویز فتاح امشب در نشست با نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه اظهار داشت: متأسفانه دولت هنوز به هیچ یک از زلزله زدگان کمک بلاعوضی را که وعده داده بود محقق نکرده است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: وعده کمیته امداد به مددجویانی که در جریان زلزله کرمانشاه خانه های خود را از دست دادند این است که در ادامه کمکهای دولتی نواقص را جبران خواهد کرد.

فتاح با بیان اینکه این تقاضا از دولت وجود دارد که برای برطرف شدن گرفتاریهای مردم هر چه زودتر این اعتبار کمکهای بلاعوض را تأمین کند بیان کرد: تحقق وعده ها سبب امیدواری مردم به نظام و مسئولان می شود و همانطور که سپاه پاسداران با تحقق وعده خود در ساخت کانکسها باعث خشنودی مردم شد از دیگر نهادها نیز این انتظار وجود دارد که هر چه سریعتر به وعده های خود عمل کنند.

وی با اشاره به اینکه 2250 واحد از منازل مددجویان استان کرمانشاه در این زلزله خسارت دیده است که امیدواریم با کمکهای دولتی و مردمی و اعتبارات کمیته امداد همه آنها بازسازی خواهند شد عنوان کرد: فردا به همراه مسئولان کشوری و استانی کمیته امداد به مناطق زلزله زده خواهیم رفت تا به صورت میدانی از آخرین وضعیت مردم آگاه شویم و در توان کمیته آنها را یاری دهیم.

فتاح با اشاره به اینکه پس از زلزله پنج ماه حقوق به حساب همه مددجویان این مناطق واریز شده است افزود: همچنین به غیر از 37 هزار خانواده تحت پوشش این مناطق به 6000 خانواده زلزله زده دیگر نیز کمکهایی صورت گرفته است.

وی مهمترین سیاست کمیته امداد امام خمینی (ره) را خود اشتغالی مددویان و کم شدن این جامعه دانست و اظهار کرد: زیرا که هر چه تعداد مدد جویان کمیته امداد بالا برود نشان از اقتصاد بیمار کشور است و متأسفانه امروز این رقم باعث نگرانی وضعیت اقتصادی است.

   #زلزله #کرمانشاه #استان کرمانشاه #خانواده #مناطق زلزله #زلزله کرمانشاه #سپاه #سپاه پاسداران

محتوای خبر «رئیس کمیته امداد: دولت به هیچ یک از زلزله دگان کمک بلاعوضی نداده/ هر چه سریعتر به وعده ها عمل شود» را در سایت «عصر ایران» ببینید