تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان

برای نخستین بار صندوق سرمایه گذاری ملی عربستان برای تامین منابع مالی خود، دست به دامن بانک ها شد و اقدام به گرفتن وام کرد.

سرویس اقتصاد جهان -

درحالی که سعودی ها قصد داشتند با فروش تعدادی از شرکت های دولتی حجم سرمایه صندوق سرمایه گذاری ملی این کشور را به ۲ هزار میلیارد دلار برسانند، هم اکنون این صندوق برای بالا بردن منابع مالی خود دست به دامن بانک ها شده است.

به گزارش تجارت نیوز، به نقل از بلومبرگ؛ برای نخستین بار صندوق سرمایه گذاری ملی عربستان برای تامین منابع مالی خود، دست به دامن بانک ها شد و اقدام به گرفتن وام کرد.

قرار بود این صندوق با فروش برخی شرکت های دولتی عربستان از جمله آرامکو ،حجم سرمایه های خود را به ۲ هزار میلیارد دلار برساند و به یکی از بزرگ ترین صندوق های سرمایه گذاری جهان بدل شود.

بنا به گفته منابع آگاه هم اکنون صندوق سرمایه گذاری عربستان درحال مذاکره با برخی بانک های داخلی و بین المللی برای دریافت ۵ میلیارد دلار وام است. این منبع آگاه که خواست نامش فاش نشود، گفت: هنوز تصمیم گیری درباره زمان و حجم این وام ها صورت نگرفته و این احتمال وجود دارد این صندوق به جای دریافت وام به سمت دریافت کمک مالی از دولت این کشور برود.

عربستان امیدوار است با افزایش منابع مالی این صندوق درآمدهای غیرنفتی خود را از طریق سرمایه گذاری در پروژه های داخلی و بین المللی افزایش داده و وابستگی خود به درآمدهای نفتی را کاهش دهد.

این صندوق تاکنون از عقد برخی قراردادهای بین المللی خبر داده است. به عنوان مثال این صندوق ۲۰ میلیارد دلار در صندوق زیرساخت آمریکا سرمایه گذاری کرده و ۴۵ میلیارد دلار دیگر نیز در صندوق سرمایه گذاری فناوری توسط گروه سافت بنک سرمایه گذاری کرده است.

این صندوق همچنین ۳ و نیم میلیارد دلار سهام شرکت اوبر را در اختیار دارد.

منبع: فارس

   #وام #اقتصاد جهان

محتوای خبر «صندوق سرمایه گذاری عربستان دست به دامان بانک ها شد» را در سایت «تجارت نیوز» ببینید