تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
خبرگزاری رسا، تبعیت از قانون اساسی نیاز اساسی امروز دانست و ابراز داشت: در قانون اساسی مهم ترین رکن هدایت جامعه ولایت فقیه است؛ بنابراین تبعیت از ولایت فقیه به عنوان نخ تسبیح نظام و مملکت اسلامی عرفا، شرعا و قانونا بر همه واجب است.

وی در ادامه با توجه به مشکلات اقتصادی جامعه خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری گره گشایی از مسئله اقتصاد را با نام گذاری این سال به اشتغال و تولید مطرح فرمودند که مسئولان دولت توفیقات عملی خود را نشان بدهند.

عضو مجمع نمایندگان طلاب در ادامه فرهنگ و اقتصاد را از عناصر لازم جامعه اسلامی خواند و اظهار داشت: فرهنگ و اقتصاد را نباید فدای یکدیگر کرد بلکه هردو باید به صورت تام پیگیری شود، چراکه نظام و مملکت اسلامی است و انقلاب ایران هم از جنس انقلاب فرهنگی است.

نخبه برتر تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی قم، فرهنگ را عنصر مهمی در مسائل کلان جامعه دانست و پیگیری درست و اجرای صحیحی آن را از سوی دولتمردان ضروری برشمرد و بیان داشت: همه ساحت های اقتصادی پیوست فرهنگی دارد و این فقاهت و مرجعیت است که تکلیف فرهنگی این قضایا را باید مشخص کند، در ساحت فرهنگ متخصصان دین و فرهنگ باید سخن بگویند؛ بنابراین فرهنگ، اِشراف و فراگیری خاص خودش را دارد.

وی در ادامه توضیح داد: بانک یک ظرفیت اقتصادی است و قید بانکداری اسلامی که از ربا به دور باشد یک پیوست فرهنگی است. بسیاری از پیوست ها که ما در اقتصاد، عمران و توسعه داریم مثل تعیین جایگاه عبادت در شهرسازی، پیوست فرهنگی است.

حجت الاسلام گلزاده افزود: لکن از نگاه دیگری وقتی اقتصاد به ظرفیت های اورژانسی خودش می رسد فقر و فاصله طبقاتی مطرح می شود اینجا کار اورژانسی مقدم می شود یعنی فرهنگ هم در اینجا باید به کمک اقتصاد بیاید و پیوست های فرهنگی فقرزدایی، کاهش فاصله طبقاتی و... اولویت پیدا کند.

وی مطرح شدن اقتصاد به عنوان یک اصل ضروری از سوی مقام معظم رهبری را یک پیوست فرهنگی دانست و گفت: اصحاب فرهنگی باید به دغدغه های مردم بپردازند و تحقیقا اگر این چندسال به شکل شایسته کارشده بود بسیاری از مشکلات حاصل نمی شد.

وی با بیان اینکه توفیقات عملی دولت باید سر سفره مردم مشاهده شود گفت: ارائه آمار، گزارش و نمودار خوب است اما اگر مردم در سفره خود گره گشایی را نبینند بی فایده و آسیب زا است، از این رو آسیب کار را باید برطرف کرد.

استاد سطح عالی حوزه درباره راه حل مشکلات اقتصادی و فرهنگی کشور گفت: همه باید با وحدت و انسجام در چهارچوب سیاست های رهبر انقلاب که برای بخش های مختلف طراحی کرده اند و در دسترس قوای مختلف است، حرکت کنیم.

وی در ادامه فرافکنی ها را ناپسند دانست و گفت: تا سخن از فرهنگ می شود آمار کاذب از بودجه ای که به چند مجموعه داده شده است ارائه می دهند و این گونه وانمود می کنند که مشکل فرهنگ ما به این مجموعه ها برمی گردد، در حالی که جایگاه دیگری که چندین برابر این بودجه را می گیرد به نوعی به خنثی سازی فرهنگ می پردازد.

حجت الاسلام گلزاده در پایان بر گره گشایی سریع مشکلات اقتصادی مردم تأکید کرد و ابراز داشت: حقیقت آن است که در 19دی از سوی امام خامنه ای(مدظله العالی) مطرح شد و آنچه در راهپیمایی های علیه ساختارشکنی و اغتشاش در روزهای نزدیک به 19دی بر زبان ملت جاری شد که جمع این دو حقیقت تفکیک اغتشاش از اعتراض طبیعی است و حاصل این اندیشه گره گشایی از مشکلات مردم است./۸۷۶/ت۳۰۲/س

   #مشکلات اقتصادی #مقام معظم رهبری #ولایت فقیه #قانون اساسی #نمودار #اشتغال #رهبر انقلاب

محتوای خبر «غفلت مسؤولان از پیوست های فرهنگی در اقتصاد کشور» را در سایت «رسا» ببینید