تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
659518_162.jpg

جمعی از مدیران مسئول روزنامه ها با ارسال شکایت و اعتراض به کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی نسبت به نظام رتبه بندی معاونت امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعتراض کردند.

خبرگزاری فارس:جمعی از مدیران مسئول روزنامه ها با ارسال شکایت و اعتراض به کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی نسبت به نظام رتبه بندی معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد اعتراض کردند.

جمعی از مدیران مسئول روزنامه ها با ارسال شکایت و اعتراض به کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی نسبت به نظام رتبه بندی معاونت امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعتراض کردند.

متن کامل این شکایت و اعتراض بدین شرح است:

ریاست محترم کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی

جناب آقای داود محمدی

با سلام و آرزوی توفیق به استحضار می رساند، اینجانبان مدیران مسئول روزنامه های سراسری و استانی کشور شکایت و اعتراض خویش را علیه رتبه بندی ظالمانه روزنامه های منتشره که روز شنبه 23 دی ماه 1396 در سایت معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انتشار یافت اعلام می داریم.

رتبه بندی روزنامه ها عامل اصلی حیات یک روزنامه در اعطای یارانه، جذب آگهی های دولتی، طرح اشتراک و تأسیس دفاتر جذب آگهی در استان ها است.

رتبه بندی اعمال شده به دو دلیل نامشروع و باطل است. 1- کارگروهی که رتبه بندی را انجام داده است، چند عضو تأثیرگذار آن متشکل از مدیران مسئول روزنامه هایی بوده که در این طرح به عنوان متقاضی رتبه بندی شرکت داشته اند و اتفاقاً حائز رتبه عالی در این رتبه بندی شده اند. در حالی که طبق قانون هیأت داوری رتبه بندی می بایست از بین افرادی انتخاب شوند که ذی نفع نباشند.

2- روزنامه شرق در مهلت مقرر 25 فروردین 96 در طرح رتبه بندی شرکت نکرد و اعلام داشت که رتبه بندی روزنامه ها را به رسمیت نخواهد شناخت.

اما با کمال تأسف در آبان 96 و هنگام تسلیم لیست رتبه بندی، توسط رئیس کارگروه رتبه بندی جناب آقای بختیاری مدیر مسئول روزنامه دنیای اقتصاد برخلاف ضوابط و مقررات شیوه نامه رتبه بندی این روزنامه مورد ارزیابی و به عنوان روزنامه اول گروه روزنامه های غیر دولتی اعلام می گردد.

متمنی است کمیسیون محترم اصل 90 شیوه نامه ارزیابی رتبه بندی را با نحوه حضور روزنامه های متقاضی در طرح را مورد بررسی قرار دهد و انتظار داریم کمیسیون محترم از منافع روزنامه هایی که حقوق مسلم آنها تضییع شده است، دفاع نماید تا ان شاءالله به مدد امنای مردم در خانه ملت حق به حقدار برسد.

   #کمیسیون اصل ۹۰ #داوری

محتوای خبر «شکایت جمعی از مدیران مسئول روزنامه ها به نظام رتبه بندی» را در سایت «فردا نیوز» ببینید