تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
خبرگزاری فارس: راه اندازی اتاق فکر با هدف ایجاد روحیه نشاط و شادابی در مدارس

معاون پرورشی وفرهنگی وزارت آموزش و پرورش از راه اندازی اتاق فکر با هدف ایجاد روحیه نشاط و شادابی در مدارس خبر داد.

به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش، توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز، قرآن و عترت را از اولویت های کاری خود برشمرد و اظهار داشت: با هدف ایجاد روحیه نشاط و شادابی بیش از پیش در فضای مدرسه، اتاق فکرهایی را در حوزه ستادی راه اندازی کرده ایم.

وی ادامه داد: راه عبور از چالش ها، ارائه راهکارهای نوین است و باید بر روی مدیریت تربیتی و تغییر مدل های آن متمرکز شویم.

کاظمی، روح حاکم بر سند تحول بنیادین را تربیتی دانست و تصریح کرد: قرآن و نماز، هر دو محور تربیت هستند و بر اساس آموزه های اسلامی و قرآنی، معتقدیم نماز بازدارنده از بدی هاست، بنابراین برای برگزاری فریضه نماز و همچنین امر به معروف و نهی از منکر باید سعی و تلاش کنیم.

کاظمی، مسئولیت اصلی هرگونه تغییر طبق سند تحول بنیادین در نظام تعلیم و تربیت را بر عهده معاونت پرورشی و فرهنگی خواند و خاطرنشان کرد: برای تحقق اهداف سند، اجرای طرح چابک سازی سازمانی، کاهش حجم برنامه های تمرکزگرا، تقویت نیروی انسانی و ارتقای ظرفیت های موجود از جمله مواردی است که انجام آن ضروری است.

وی، یکی از ساحت های سند تحول بنیادین را ساحت تربیت هنری دانست و افزود: آموزش وپرورش هنر را ابزاری برای نهادینه کردن ارزش های انسانی می داند،پس باید شرایط خلق زیبایی ولذت بردن از آن را به دانش آموزان بیاموزیم.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد:هنر بهترین ابزار برای نهادینه کردن ارزش های انسانی است و هنر ابزاری مناسب برای تحقق ساحت های موجود درسند تحول است.

وی گفت: تبدیل آموزش و پرورش به عنوان اولویت و دغدغه اصلی جامعه ضروری است، پارلمان معلمان باید زمینه مشارکت جویی و ارتباط مستقیم معلمان و مسئولان را فراهم آورد و مسائل مغفول مانده را یادآوری کند.

انتهای پیام/

   #قرآن #دانش آموزان

محتوای خبر «راه اندازی اتاق فکر با هدف ایجاد روحیه نشاط و شادابی در مدارس» را در سایت «فارس نیوز» ببینید