تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
به گزارش چین آرام گرفت. شرکت ملی نفتکش ایران با صدور پیامی این ضایعه را تسلیت گفت.

متن این پیام بدین شرح است:

"انّا لله و انّا الیه راجعون

دریانوردان شهید خانواده نفتکش، فداکارانی‎اند که بیکران به ایران اسلامی عشق داشته و جان به کف از سال‎های جنگ تحمیلی تا دوران سازندگی تا تحریم های ظالمانه، همواره سفیران غیور ایران، در آب‎های جهانی بوده و هستند.

حادثه غم انگیز نفتکش "سانچی" که در چند دهه اخیرکم سابقه بوده، علی رغم تلاش های فراوان دستگاه‎های مختلف اجرایی و پیگیری مستقیم ریاست محترم جمهوری با تعیین وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان نماینده ویژه و تلاش تمام مدیران و مسئولین شرکت ملی نفتکش ایران، سازمان بنادر و دریانوردی و تکاوران غیور ارتش جمهوری اسلامی ایران برای یافتن روزنه امیدی جهت تعیین سرنوشت قطعی سرنشینان و یافتن پیکرهای مطهر آن عزیزان وجود داشت به یاس گرائید و ملت بزرگ و شریف ایران را داغدار کرد.

ملت شریف ایران، پاره‎های تن وطن از میان شعله‎های آتش تا افق محبوب پر کشیدند؛ اینک واژه‎ها در تفسیر غیرت و شرف دریادلان عرصه عشق و ایثار و شهادت وامانده اند. غیور مردان شرکت ملی نفتکش ایران در مدت حیات 62 ساله خود در تاریخ معاصر پر فراز و نشیب کشور چه در دوران دفاع مقدس و چه دوران تحریم‎های ناعادلانه اقتصادی با اهدا دهها شهید و جانباز سرافراز، چرخ اقتصاد کشور را به حرکت در آوردند و نقشه‎های شوم دشمنان برای فلج نکردن اقتصاد کشور را عقیم گذاشتند.

شرکت ملی نفتکش ایران این ضایعه بزرگ را خدمت مردم شریف ایران ، مقام معظم رهبری، دولت خدمتگزار و به ویژه خانواده‎های صبور و داغدار نفتکش تسلیت عرض نموده و ضمن آرزوی علو درجات از خداوند باری تعالی برای شهیدان بزرگوارمان ، صبر و شکیبایی برای خانواده های عزادار آرزومند است. بدون تردید خانواده بزرگ نفتکش با تداوم راه این عزیزان، یاد آنان در صحنه های بزرگ ملی و بین المللی را گرامی خواهد داشت."

   #خانواده #چین #نفتکش سانچی #دفاع مقدس #حادثه نفتکش سانچی #شهادت